Reklama

Apple zmienił dostawcę baterii. Chce ogniw o grubości 2 mm

Apple szuka nowego dostawy baterii do smartfonów iPhone 6 w wersjach 4,7 oraz 5,5 cala – donosi serwis Phone Arena. Dlaczego Amerykanie zdecydowali się zakończyć współpracę z długoletnim partnerem – Dynapack International Technology Corporation?

Reklama

Już kilka tygodni temu doszły nas głosy, że Apple szuka nowego dostawcy akumulatorów do swoich smartfonów. Wszystko dlatego, że Dynapack International Technology Corporation oferuje ogniwa o grubości od 2,8 do 2,9 mm, która jest dla firmy z Cupertino nie do zaakceptowania.

Reklama

Konstrukcja nowych iPhonów wymusza ponoć, aby grubość ogniwa nie przekraczała 2 mm. Wyzwanie jest zatem poważne, ale podobno sprosta mu producent akumulatorów do iPadów 3 - Simplo.

Mniejsza grubość baterii oznacza najprawdopodobniej mniejszą pojemność. Z wcześniejszych przecieków wynikało, że w przypadku 4,7-calowego iPhone’a 6 wyniesie ona od 1800 do 1900 mAh a 5,5-calowego - do 2500 mAh. Ich wyniki mogą być rozczarowujące, ale Apple rzekomo postara się o lepszą optymalizację i zarządzanie energią.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje