Reklama

Nintendo Switch - najlepsze gry w stylu retro z 2021 roku

Nintendo Switch to bardzo udana platforma do gier w stylu retro /123RF/PICSEL

Konsola Nintendo Switch oferuje bardzo dużą bibliotekę gier wzorowanych na dawnych hitach z lat 80. i 90. Ze względu na zalew tytułów inspirowanych pozycjami retro, postanowiliśmy stworzyć regularnie uzupełniają listę najciekawszych gier w starym stylu z 2021 roku na Switcha.

Pandemia sprawiła, że Nintendo Switch szybko stał się bardzo popularną konsolą. Mobilny sprzęt Nintendo gwarantuje eskapizm dla tych, którzy pragną zapomnieć o szarej codzienności. Wśród posiadaczy Switcha nie brakuje osób wspominających gry z lat 80. i 90. 

Niewielkie rozmiary, możliwość zabrania konsoli ze sobą w każde miejsce i ekran, który doskonale sprawdza się w przypadku grania w tytuły w stylistyce retro, niekoniecznie prezentujące się dobrze na telewizorach o dużej przekątnej ekranu - oto Nintendo Switch.

W eShopie znajdziemy bardzo dużo pozycji skrojonych pod te potrzeby, ale tylko nieliczne są warte uwagi. 

Reklama

Oto nasze typy na najlepsze gry w stylu retro z 2021 roku na Nintendo Switch. Gry prezentujemy w kolejności od najnowszej do najstarszej, według dokładnych dat premier:

Narita Boy

Premiera: 30 marca 2021

Gra nadające nowe znaczenie pojęciu "inspirowane treściami retro" - Narita Boy to list miłosny w takim samym zakresie zarówno do gier takich jak Prince of Persia i Another World, jak i filmów "Tron" oraz całego ruchu retrowave. Już sama podstawowa oś fabuły - historia chłopca, który musi wejść do cyfrowego świata komputerów, jest w oczywisty sposób inspirowana materiałami z lat 80. i 90. Nad Narita Boy przez lata pracowało Studio Kobe, a grę wydało legendarne, szczególnie wśród amigowców, Team17. Podczas zabawy towarzyszy nam fenomenalna, syntwave'owa muzyka autorstwa artysty ukrywającego się pod pseudonimem Salvinsky. Sama rozgrywka przypomina wspomniane przed chwilą gry - musimy przemieszczać się z jednej lokacji do drugiej, szukając sposobów na odblokowanie przejścia dalej. Brzmi typowo, ale czekające na nas zadania potrafią okazać się nie lada wyzwaniem, szczególnie że twórcy specjalnie nie dali nam do dyspozycji mapy, a niektóre z łamigłówek potrafią być naprawdę enigmatyczne. Z drugiej strony jednak, tak przecież prezentowały się gry z okresu, który zainspirował Narita Boy, czego zatem innego należałoby się spodziewać?

Ghosts 'n Goblins Resurrection

Premiera: 25 lutego 2021

Są gry kultowe, i są gry takie jak Ghosts 'n Goblins. Legendarny tytuł z 1985 roku pozostaje jednym z klasyków firmy Capcom, a zarazem jedną z najtrudniejszych gier w historii branży.  Powrót do świata duchów i goblinów po ponad 35 latach nadzorował twórca oryginału, sam Tokuro Fujiwara. Zapewne to właśnie dlatego, podobnie jak w przypadku oryginału, mamy do czynienia z naprawdę wymagającą grą - na szczęście twórcy przygotowali kilka poziomów trudności i system punktów kontrolnych, zatem mniej wprawni gracze nadal powinni sobie dać radę. A sam tytuł? Wypadł naprawdę dobrze, umiejętnie łącząc staroszkolny design z nowymi rozwiązaniami, na szczególną uwagę zasługuje nietypowa, przypominająca średniowieczne malowidła oprawa graficzna. Solidna pozycja i godne zmartwychwstanie Ghosts 'n Goblins.

Capcom Arcade Stadium

Premiera: 17 lutego 2021

Powrót do pięknych czasów salonów gier. Przepełniony nostalgią comeback wielu z najlepszych gier, jakie zostały stworzone przez człowieka. Capcom Arcade Stadium możemy pobrać za darmo z dostępem do jednej gry - 1943: The Battle of Midway. Za pozostałe pakiety musimy dopłacić. Do dyspozycji otrzymujemy trzy zestawy po 10 gier - Dawn of the Arcade (gry z lat 1984-1988), Arcade Revolution (gry z lat 1989-1992) i Arcade Evolution (gry z lat 1992-2001). Pierwszy pakiet to absolutna klasyka, z tytułami takimi jak Bionic Commando i Vulgus. To coś dla osób pamiętających 8-bitowy design i bardzo wysoki poziom trudności. Pakiet środkowy będzie najlepszą propozycją dla tych, którzy "wychowali się" w salonach gier w latach 90. - znajdziemy tutaj absolutnie kultowe Final Fight, Capitana Commando czy Mercs. Ostatnia komplikacja, to hity z lat 90. (dwie wersje Street Fightera II), a także tytuły z końca epoki arcade, mniej znane w Polsce (1944 czy Progear). Bardzo interesująca mieszanka. Oczywiście możemy zakupić wszystkie trzy pakiety jednocześnie. Gry wybieramy z poziomu menu przypominającego salon gier, dostajemy szereg opcji dotyczących ustawień obrazu i - co bardzo istotne - nieskończoną ilość "żetonów". Tym razem obędzie bez proszenia rodziców o dodatkowe pieniądze.

Cyber Shadow

Premiera: 26 stycznia 2021

Jednoosobowy projekt, który pod skrzydłami Yacht Club Games, twórców kultowego Shovel Knight, rozrósł się w naprawdę wyjątkową produkcję. Wzorowany na legendarnych grach takich jak Ninja Gaiden czy Shattered Hand, ten platformer akcji to odwołanie do najdoskonalszych protoplastów gatunku. Przed nami kilkanaście etapów wypełnionych robo-przeciwnikami, koniecznością precyzyjnego skakania z platformy na platformę i walki przy użyciu coraz to nowszych umiejętności. Gra stanowi spore wyzwanie, nawet na niższym poziomie trudności, pomimo nieograniczonej ilości kontynuacji. Z drugiej strony - o to przecież chodzi. 

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl  

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nintendo Switch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama