Reklama

B-21 - strategiczny bombowiec dalekiego zasięgu

Podczas Air Force Association's Air Warfare Symposium zaprezentowano pierwszą wizualizację oraz nazwę strategicznego bombowca dalekiego zasięgu programu LRSB – czytamy na łamach serwisu Defense News. Oto co nowego wiemy na temat tej maszyny.

Deborah Lee James - sekretarz do spraw lotnictwa w USAF - zaprezentowała wizualizację nowego bombowca, który zostanie wyprodukowany przez koncern zbrojeniowy Northrop Grumman. Od razu uprzedziła, że nie jest to finalny projekt, a jedynie kolejna grafika, która jednak mocno nawiązuje do tego, co zobaczymy w przyszłości. Maszyna ma bowiem z jednej strony czerpać z obecnych rozwiązań, a z drugiej wybiegać daleko w przyszłość, ponieważ czeka ją kilkadziesiąt lat służby. Musi reprezentować zupełnie nowe podejście, jeśli ma sprostać wymaganiom pola walki przyszłości.

Reklama

Dowiedzieliśmy się również, że na razie maszyna nazywa się B-21, czym nawiązuje do skonstruowanego przez Northrop Grumman B-2 oraz że jest pierwszym bombowcem XXI wieku. Nazwa jest jednak tymczasowa, a finalną poznamy jesienią tego roku.

Przedsięwzięcie LRSB weszło w bardzo zaawansowaną fazę, która ma doprowadzić do rozpoczęcia produkcji. Tę zaplanowano na połowę lat 20. W sumie ma powstać około 200 bombowców. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: LRSB | strategiczny bombowiec dalekiego zasięgu