Reklama

Ghost Gunner – karabin szturmowy dla każdego, czyli domowa fabryka broni

Twórca pierwszego pistoletu z drukarki 3D na nowo spędza sen z powiek przeciwnikom swobodnego dostępu do broni. Jego nowy wynalazek pozwala w domowych warunkach wykonać kluczowe elementy karabinu szturmowego AR-15.

Cody powraca z nowym pomysłem, tym razem znacznie poważniejszym od plastikowego pistoletu. Jego dzieło nosi nazwę Ghost Gunner i jest automatyczną obrabiarką CNC. Do jej obsługi nie jest wymagana wiedza techniczna, a sprzęt pozwala na wyprodukowanie z aluminium dolnej części karabinu AR-15 (wojsko używa tej broni pod nazwą M16).

Dlaczego właśnie ten element jest kluczowy? Wynika to z amerykańskich przepisów: obrabiarka wytwarza tę część broni, na której znajdują się numery seryjne i której sprzedaż podlega ograniczeniom. Całą resztę elementów AR-15 można w Stanach Zjednoczonych bez problemu dokupić - jest dostępna w postaci części zamiennych, których obrót nie jest w żaden sposób ograniczany czy rejestrowany.

Reklama

W praktyce oznacza to, że każdy chętny może uruchomić w domu manufakturę produkującą karabiny szturmowe, która niepodlega jakiejkolwiek kontroli czy nadzorowi państwa.

Obrabiarki są dostępne w przedsprzedaży na stronie GhostGunner.net. Pierwsze egzemplarze zostały sprzedane za 999 dol. Cena pozostałych sięga 1299 dol. i jak widać na stronie projektu, zamówień nie brakuje - w momencie pisania tego artykułu zamówiono już niemal 250 Ghost Gunnerów.

Pierwsze obrabiarki mają trafić do klientów przed Bożym Narodzeniem. Wygląda na to, że świąteczne fajerwerki będą w tym roku u niektórych wyjątkowo głośne.

Łukasz Michalik

gadżetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama