Reklama

Projektor Sony 4K do projekcji z bardzo małej odległości

Sony wprowadzi na rynek nowy projektor VPL-GTZ1, łączący cechy modeli profesjonalnych: technologię 4K, laserowe źródło światła i bardzo małą odległość projekcji. Urządzenie jest przeznaczone do różnorodnych zastosowań B2B i komercyjnych, między innymi w muzeach, symulacjach konstrukcji, reklamie wizualnej, przemyśle naftowym i gazowym, symulacjach i szkoleniach, przedsiębiorstwach i ścianach wideo.

Projektor korzysta z technologii 4K SXR z laserowym źródłem światła o jasności 2000 lumenów. Nowy model umożliwia wyświetlanie obrazu o przekątnej od 1,7 m do 4 m (66-160 cali), uzyskiwanego na dowolnej białej powierzchni przy projekcji z odległości od 0 do 188 mm od ekranu (0 - 7cali). Bardzo mała odległość projekcji pozwala stanąć bliżej ekranu przy prowadzeniu prezentacji itp. Umożliwia ponadto sprawdzanie szczegółów w obrazie 4K bez zasłaniania innych jego fragmentów. 

Reklama

Jak twierdzi producent, obudowa urządzenia dyskretnie wtapia się w praktycznie każde otoczenie, a cichy wentylator nie rozprasza uwagi słuchaczy. Uniwersalna konstrukcja pozwala na ustawienie projektora na podłodze, zawieszenie go pod sufitem, jak również umieszczenie za ekranem (tzw. tylna projekcja na specjalnym ekranie).

Urządzenie może współpracować z systemem łączącym obraz z wielu projektorów i jest wyposażone w funkcję szybkiego włączania/wyłączania. Podobnie jak inne projektory Sony z laserowym źródłem światła, model VPL-GTZ1 nie wymaga konserwacji ani wymiany lampy przez 20 000 godzin pracy.

Rozpoczęcie sprzedaży projektora VPL-GTZ1 w Europie jest zaplanowane na drugą połowę roku. Dokładne terminy zostaną podane w latem tego roku.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama