Reklama

Twój dom - maszyna

Pralka i lodówka podłączone do Internetu

Jeszcze kilka lat temu nikomu nie marzyło się surfowanie po Internecie z poziomu telewizora. Dzisiaj on-line są praktycznie wszystkie sprzęty, które nas otaczają. Od zegarków począwszy, przez odkurzacze, na samochodach skończywszy. Ale po co tak naprawdę nam potrzebna inteligentna pralka lub lodówka?

W tegorocznej ofercie sprzętów AGD, Samsung ma kilka prawdziwych perełek. Wiele z nich można było oglądać na targach IFA 2016. Mają one przynajmniej jeden wspólny mianownik: są to urządzenia będące uzupełnieniem idei Internetu Rzeczy (IoT), która zakłada, że wszystko wokół jest ze sobą połączone. Łatwo sobie wyobrazić podłączenie do Internetu laptopa czy telewizor, ale czy ma to sens także w przypadku sprzętów AGD?

Reklama

Lodówka, która sama zrobi zakupy

Powszechnie wiadomo, że to kuchnia jest strategicznym centrum każdego domu. To w niej większość z nas (nie tylko kobiety) spędza mnóstwo czasu. Dobrze zatem otoczyć się w kuchni urządzeniami, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Dobrą propozycją jest lodówka Family Hub, której europejska premiera miała miejsce na targach IFA w Berlinie.

Urządzenie ma 21,5-calowy ekran LCD (jak jeden ze sprzedawanych iMaków) pracujący w rozdzielczości HD. Po co? Można na nim nie tylko szukać w Internecie nowych przepisów, ale także przeglądać Facebooka czy Instagrama przez przeglądarkę. Ogromny ekran wyświetla przede wszystkim cenne dla nas komunikaty, np. dotyczące terminów przydatności do spożycia przechowywanych produktów, składników brakujących do zaplanowanego dania czy innych, okolicznościowych notatek. Zamiast zostawiać bliskim wiadomości na łatwych do zgubienia karteczkach, lepiej to zrobić na ekranie lodówki. Prosta rzecz, a cieszy.

To nie wszystko! Lodówka Samsung Family Hub przyda się także przy uzupełnianiu domowych zapasów i efektywnym ich wykorzystaniu. Jest to możliwe dzięki trzem aparatom fotograficznym rejestrującym obraz wnętrza urządzenia, kiedy lodówka jest zamknięta. Użytkownik może wyświetlić ten obraz albo na ekranie lodówki, albo na ekranie smartfona (dzięki zainstalowanej aplikacji Samsung Smart Home), by podejrzeć, co dokładnie jest we wnętrzu chłodziarki. To ogromna oszczędność energii elektrycznej (nie trzeba otwierać i zamykać lodówki) i czasu. Wyobraźmy sobie sytuację, w której będąc w sklepie spożywczym zapomnieliśmy, czy mamy w lodówce jajka. Wystarczy odpalić aplikację i nagle wszystko stanie się jasne.

Za pomocą ekranu lodówki Family Hub możemy zrobić zakupy on-line i zapłacić naszą kartą kredytową. Można również zarządzać naszymi przepisami kulinarnymi i sporządzać listy zakupów.

Inteligentna lodówka Samsunga może stać się także domowym centrum rozrywki. Dzięki wbudowanemu głośnikowi, możliwe jest odtwarzanie muzyki z Internetu, a po podłączeniu do niej bezprzewodowych głośników (np. Samsung Radiant 360), dźwięk możemy rozsiać po całym mieszkaniu. Na ekranie lodówki możemy także przechwycić obraz z Samsunga Smart TV. To dobra propozycja dla osób, które nie mają kuchni łączonej z salonem, a akurat chcą obejrzeć ulubiony program (mecz?) podczas przyrządzania potrawy.

Pralka, która sama wybierze program

Innym sprzętem, który warto podłączyć do Internetu jest pralka. Docenią to szczególnie zapracowane osoby, dla których obsługa klasycznej pralki jest zbyt czasochłonna. W przypadku inteligentnej pralki Samsunga, przy pomocy aplikacji Smart Home można zdalnie ustawić odpowiedni program prania - wystarczy wybrać rodzaj znajdujących się wewnątrz ubrań. Dzięki temu możemy nastawić pranie będąc poza domem, tak by cały cykl zakończył się tuż przed naszym powrotem. Wtedy wyciągamy wyprane ubrania i rozwieszamy do suszenia (albo wrzucamy do suszarki).

W inteligentnej pralce Samsung AddWash znajdziemy dodatkowe okienko wbudowane w drzwi urządzenia. Dzięki niemu, w dowolnym momencie możemy dodać coś do prania, bez żadnych strat energii. Pralka stale informuje użytkownika, ile ma jeszcze czasu na dorzucenie zapomnianych rzeczy, aby wybrany przez nas program prania był efektywny.

Nawet najlepsze sprzęty czasami się psują (choćby Kosmiczny Teleskop Hubble’a), ale pralki Samsunga dysponują rozbudowanymi funkcjami serwisowymi. Dzięki temu, że są one podłączone do domowej sieci bezprzewodowej, mogą automatycznie poinformować użytkownika o ewentualnym problemie i sugerowanym rozwiązaniu. Nie trzeba zatem wertować papierowych instrukcji obsługi czy dzwonić po specjalistę. Wiele drobiazgów można bowiem rozwiązać samemu. To oszczędność czasu, pieniędzy i stresu.

Inteligentna pralka i lodówka to sprzęty, które powinny znaleźć się w każdym nowoczesnym mieszkaniu. Za 5-10 lat prawdopodobnie wszyscy będziemy je mieli, a klasyczne urządzenia AGD - podobnie jak telewizory kineskopowe - odejdą do lamusa.

materiały promocyjne

Reklama