Reklama

Stworzył własny samolot elektryczny

O tym, że pomysłowość youtuberów nie zna granic, przekonaliśmy się już niejednokrotnie. Jeden z nich jednak przeszedł samego siebie i stworzył w domowych warunkach w pełni działający samolot elektryczny.

PeterSripol to popularny youtuber, który niejednokrotnie zachwycał już swoimi wynalazkami. Na swoim kanale udostępniał on materiały z tworzenia w pełni wymiarowej amfibii, latającego pojazdu skonstruowanego na bazie drona, niszczycielskiego mini czołgu, czy repliki samolotu wielozadaniowego F-18, wykonanego z pianki modelarskiej, papieru oraz prawdziwej turbiny odrzutowej.

Reklama

Teraz jednak autor zawiesił poprzeczkę jeszcze wyżej i postanowił zbudować prawdziwy, całkowicie sprawny i działający samolot elektryczny. Pisząc samolot, nie mamy tu na myśli modelu, ale realnie latający pojazd, zdolny zabrać na pokład żywego pilota.

Na udostępnionym filmie konstruktor przeprowadza widza przez cały proces budowania i tworzenia projektu. W trakcie trwania materiału widzimy jak postępowała cała konstrukcja, jak wyglądało kompletowanie materiałów, ich oklejanie i pieczołowite łączenie wszystkie w całość.

Na sam koniec PeterSripol samodzielnie przetestował maszynę, która z dumą wzbiła się w powietrze i pokonała kilkanaście metrów. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: youtube | inżynier | samolot