Reklama

Cyfrowe certyfikaty zdrowia mogą trafić na lotniska

W dobie odradzającego się ruchu lotniczego, niektóre lotniska będą mogły wymagać od pasażerów specjalnych cyfrowych certyfikatów zdrowia. Na jakiej zasadzie będzie to działać?

Lufthansa, Virgin Atlantic, United Airlines, Swiss oraz JetBlue mogą w nowy sposób analizować zdrowie pasażerów, którzy zdecydują się na loty. Firmy lotnicze będą korzystały z certyfikatu CommonPass zapisywanego na smartfonie użytkownika, który będzie sprawdzał czy dana osoba nie choruje na COVID-19 i czy może swobodnie podróżować. W ten sposób branża lotnicza będzie chciała zaktywizować klientów oraz przywrócić chociaż część ruchu, który był dostępny jeszcze na chwilę przed pandemią. To także mniejsza biurokracja oraz wypełnianie dokumentów - aplikacja będzie w stanie poświadczyć za pomocą certyfikatu, że jesteśmy zdrowi w praktycznie kilka sekund.

Reklama

Swoje trzy grosze do całego pomysłu dorzucił w ostatnim czasie także prezydent Xi Jinping, który zaproponował korzystanie z kodów QR jako swoistego miernika zdrowotnego dla osób które przeszły lub jeszcze nie zachorowały na COVID-19.

 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Covid-19