Reklama

Supersamochód napędzany wodorem zadebiutuje już w sierpniu

Firma Hyperion Motors od lat pracowała nad projektem swego luksusowego pojazdu wykorzystującego wodór jako paliwo. Jak wynika z opublikowanego zwiastuna, jego premiera może mieć miejsce już w przyszłym miesiącu.

Choć niewiele wiadomo na temat danych technicznych pojazdu, firma odpowiedzialna za jego powstanie od lat specjalizuje się w wytwarzaniu oraz magazynowaniu wodoru.

Reklama

Zdjęcia jasno wskazują, że XP-1 będzie prawdziwym supersamochodem, wręcz naszpikowany technologiami, wykorzystywanymi m.in. przez NASA. Niejasne grafiki zamieszczone na profilach społecznościowych rzucają rąbka tajemnicy na wygląd auta. Wszystko wskazuje, że będzie to niski, stylowy pojazd z szerokimi błotnikami i długą przednią szybą. Uwagę zwracają też oryginalnie zaprojektowane lusterka boczne oraz nadwozie nawiązujące do klasycznej motoryzacji.

Na obecną chwilę, kalifornijska firma zaprezentowała zwiastun wydarzenia. Choć zamieszczony na stronie producenta film niewiele mówi o samym pojeździe to jednak zwraca uwagę na datę - sierpień 2020. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Hyperion | auta elektryczne | auta na wodór