Reklama

Samochody Porsche otrzymają Android Auto

Niemiecki producent sportowych samochodów wreszcie postanowił zintegrować swoje pojazdy z systemem Android Auto. Rozwiązanie będzie dostępne w nowych modelach, począwszy od 911 z 2022 roku.

Chociaż słynna marka ze Stuttgartu umożliwiała już wcześniej integracje systemów multimedialnych z telefonami, to jednak skupiała się przede wszystkim na posiadaczach urządzeniach marki Apple. Wraz z aktualizacją techniczną oprogramowania informacyjno-rozrywkowego ma się to jednak zmienić.

Zapowiedziane zmiany będą dotyczyć całego systemu Porsche Communication Management (PCM). Niemal wszystkie modele wyprodukowane po 2022 roku, otrzymają funkcje Apple CarPlay (zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe), Apple Music, Apple Podcasts i bardziej konfigurowalny interfejs dostępny za pośrednictwem 10,9-calowego ekranu dotykowego. Nowością ma być zintegrowana platforma Android Auto, także umożliwiająca podłączenie bezprzewodowe.

Reklama

Niemiecki producent przyjmie też znany z m.in. BMW czy Volkswagena model sprzedaży bazującej na subskrypcji. Oznacza to, że niektóre elementy wyposażenia będą możliwe do odblokowania, za dodatkową opłatą, już po zakupie pojazdu.

Jak można się domyślić, wszystko to nie będzie tanie. Ceny za bazowe Porsche 911 obecnie zaczynają się od pułapu 500 000 zł. Można się domyślić, że model zapowiedziany na 2022 rok, będzie jeszcze droższy. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Porsche | android auto | connected car

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje