Reklama

Samochód Apple już w 2019 roku

Samochód Apple może wyjechać na drogi już w 2019 roku. "The Wall Street Journal" donosi, że gigant z Cupertino zintensyfikował prace nad projektem Titan.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że powstanie elektrycznego samochodu Apple jest tylko kwestią czasu. Projekt Titan rozpoczął się ok. 2 lata temu, pochłonął mnóstwo pieniędzy, a teraz dołączyło do niego kolejnych 1200 pracowników. Najczęściej powtarzane plotki sugerują, że przy tworzeniu samochodu Apple współpracuje z BMW. Ten ma być zbudowany na podstawie modelu i3.

Dziennikarze "The Wall Street Journal" dotarli do informacji, które sugerują, że projekt jest realizowany pod przykrywką spółki "SixtyEight". Są w niej zatrudnieni inżynierowie przechwyceni przez Apple z A123 Systems i Tesli.

Ostatnie doniesienia sugerują, że elektryczny samochód Apple (nie wiadomo jak bardzo "smart" będzie) zbliża się do końcowej fazy projektowania. Prototyp już powstaje i wkrótce ma być gotowy do pierwszych jazd testowych. Gigant z Cupertino rozpoczął poszukiwania odpowiedniego toru testowego dla swojego pojazdu.

Apple Car (lub jakkolwiek inaczej będzie się nazywał) pierwszej generacji najprawdopodobniej nie będzie pojazdem autonomicznym. Premiera szykowana jest na 2019 rok.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: apple | samochód Apple | BMW