Reklama

Samochód Apple będzie wyposażony w przełomową baterię. Kiedy premiera?

Choć pogłoski o elektrycznym samochodzie Apple krążą już od dawna, nigdy nie były one potwierdzone żadnymi dowodami. Z najnowszych przecieków wynika jednak, że pojazd nie tylko faktycznie powstaje, ale dodatkowo będzie wyposażony w prawdziwie przełomową baterię.

Największym problemem samochodów elektrycznych jest ich zasięg. Wciąż ograniczona infrastruktura, oraz problem z lokalizacją ładowarek oznacza, że właściciele bezemisyjnych pojazdów, muszą szczegółowo planować swoje podróże.

Agencja Reutersa donosi, że oto może szykować się przełom. Wszystko za sprawą przełomowej technologii firmy Apple, która ma zapewniać super-wydajną baterię. Co więcej - ta miałaby się znajdować na pokładzie długo wyczekiwanego elektrycznego samochodu firmy.

Wspomniana bateria miałaby być wykonana w technologii monokomórkowej. Oznacza to, że poszczególne ogniwa w baterii nie tylko zostaną powiększone, ale także zwolnią miejsce dla pozostałych modułów wewnątrz konstrukcji. Ostatecznie całość powinna być zaprojektowana tak, aby móc pomieścić bardziej aktywne materiały, co teoretycznie powinno przekładać się na dużo większy zasięg auta.

Reklama

Choć wszystko wskazuje na to, że to wciąż "świeży pomysł", warto zauważyć, że ostatnie przecieki informowały o hipotetycznej premierze samochodu Apple na początku 2024 roku. Mówi się także, że Apple opracowało już wstępny projekt, a nawet poczyniło pierwsze rozmowy na temat produkcji samochodu.

Co dokładnie planuje firma z Cupertino i czy faktycznie samochód z nadgryzionym jabłkiem w logo może powstać? Być może więcej informacji pojawi się już wkrótce. 

----------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych Kliknij!

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje