Reklama

Intel przetestuje swoje autonomiczne pojazdy w Niemczech

Należąca do firmy Intel marka Mobileye otrzymała zgodę organów regulacyjnych na przeprowadzenie testów autonomicznych pojazdów po niemieckich drogach.

Jak wynika z informacji podanych przez technologicznego giganta, marka Mobileye jest jedną z nielicznych, które otrzymały zezwolenie na testowanie pojazdów autonomicznych od niemieckich władz. Oznacza to, że poziom zaawansowania projektu, jest na tyle wysoki by nie sprawić zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu.

Reklama

Aby uzyskać wspomnianą zgodę konstruktorzy Mobileye musieli przeprowadzić analizę zagrożeń, oraz udowodnić, że samochody można bezpiecznie zintegrować z publicznym ruchem drogowym. Każdy pojazd musiał dodatkowo przejść testy bezpieczeństwa i to pomimo, że nad każdym z nich będzie czuwał kierowca, w każdej chwili gotowy przejąć kontrolę.

Sytuacja jest o tyle istotniejsza, że samojezdne pojazdy będą mogły poruszać się po ulicach przy prędkościach dochodzących nawet do 130 km/h.

Mobileye oraz Intel pracują obecnie nad dwoma systemami zapewniającymi autonomiczną jazdę. Jeden z nich opiera się wyłącznie na kamerach skanujących otoczenie - podobnie jak w przypadku autopilota Tesli. Drugi, bardziej zaawansowany korzysta z systemu radarowego LiDAR. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: intel | Mobileye | samochody autonomiczne