Reklama

Autonomiczne samochody Intela wyjadą na ulice

Intel kojarzony jest głównie z podzespołami komputerowymi. Już niedługo może się to jednak zmienić - firma na poważnie zabiera się za autonomiczne samochody.

Jeszcze w tym roku, Intel ma zacząć testy własnych autonomicznych samochodów. W Stanach Zjednoczonych, Europie i Izraelu będą utworzone specjalne tory testowe, gdzie mają zostać stworzone warunki najbardziej zbliżone do rzeczywistych (ulicznych). Do końca roku, po torach i specjalnie wyznaczonych drogach ma poruszać się aż 100 samochodów.

Reklama

Pojazdy popularnej firmy komputerowej będą cechowały się czwartym poziomem autonomiczności. Oznacza to, że będą mogły samodzielnie poruszać się po ulicach. Przypomnijmy, że najwyższy poziom autonomiczności to pięć. 

Prace intela nad własnymi pojazdami znacząco przyspieszyły po kupnie Mobileye - przedsiębiorstwa zajmującego się rozwiązaniami dla autonomicznych systemów. Transakcja opiewała na kwotę 15 miliardów dolarów i z pewnością amerykański koncern liczy na jak najszybszy zwrot tej inwestycji. W projekt zaangażowane jest także BMW i firma Delphi. 

INTERIA.PL

Reklama