Reklama

W Montanie zastrzelono tajemnicze stworzenie podobne do wilka

Naukowcy badają DNA dziwnego zwierzęcia podobnego do wilka, które zostało zabite na rodzinnym ranczo w Denton w Montanie. Póki co, nie wiadomo, czy jest to przedstawiciel nieznanego gatunku, czy po prostu nietypowy osobnik wilka.

Opierając się na fotografiach, specjaliści mają wątpliwości, czy jest to wilk czystej krwi, czy nieznany gatunek będący hybrydą jakiegoś dzikiego psa. Zwierzę zostało przetransportowane do laboratorium Bozeman w stanie Montana, gdzie przeszło wstępne oględziny. Ostateczną odpowiedź o przynależności gatunkowej będzie można poznać dopiero po przeprowadzonych testach DNA.

Ty Smucker, specjalista od wilków z Montana FWP powiedział lokalnej gazecie, że jego zdaniem to hybryda psa i wilka. Nie byłoby to zaskoczeniem, ponieważ podobne krzyżówki pojawiały się już wcześniej.

Reklama

- Mieliśmy kilka przypadków hybryd wilka z psem. Jeden grasował gdzieś we wschodniej Montanie i zabijał owce jak szalony. W końcu go złapaliśmy i okazało się, że to krzyżówka - powiedział Ty Smucker.

Taka hipoteza jest o wiele bardziej prawdopodobna niż proponowane przez miłośników sensacji teorie o chupacabrze czy wymarłym wilku strasznym. Psy mogą rozmnażać się z wilkami i tworzyć płodne potomstwo. Teoretycznie wilk jest w stanie rozmnażać się z każdym typem psa, ponieważ mają taką samą ewolucyjną przeszłość.

Wilki powszechnie występują w stanie Montana, a straty przez nie wywoływane kosztują kraj ok. 100 000 dol. rocznie.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kryptozoologia | wilk | zwierzęta | biologia | hybryda