W Chinach urodził się chłopiec z 31 palcami

​W Chinach na świat przyszedł chłopiec, który ma 15 palców u rąk i 16 palców u stóp.

Hong Hong urodził się w styczniu z 31 palcami u rąk i nóg. Poza tym chłopiec ma po 2 dłonie w każdej ręce, nie ma natomiast kciuków. Lekarze zdiagnozowali u niego polidaktylię - wadę wrodzoną, która objawia się dodatkowymi palcami u rąk lub nóg. Polidaktylia zazwyczaj występuje w rodzinach, w których już wcześniej pojawiły się podobne przypadki. Warto wspomnieć, że matka Hong Honga ma po 6 palców u każdej kończyny.

Polidaktylia to schorzenie dosyć częste - zdarza się raz na 1000 żywych urodzeń. Nadprogramowe palce są usuwane chirurgicznie, dzięki czemu pacjent rozwija się normalnie. Rodzice chłopca zbierają pieniądze na operację, która może zmienić jego życie. Potrzebne jest blisko 30 tys. dol., a do tej pory uzbierano 1/5 tej kwoty. Czasu wciąż jest jednak sporo, bo póki co Hong Hong jest za młody, by zostać poddanym tak skomplikowanej operacji.

Nie będzie to jednak prosty zabieg, bo chłopiec nie tylko wymaga usunięcia nadprogramowych palców, ale rekonstrukcji kciuków. Bez nich Hong Hong nie będzie w stanie chwytać przedmiotów, co uczyni go osobą niepełnosprawną.

Dowiedz się więcej na temat: polidaktylia | dodatkowe palce | mutacja | wada wrodzona