Reklama

Koronawirus - inteligentny pierścień wykrywa wczesne oznaki wirusa

Pierścienie Oura Health to całkiem popularne urządzenia, służące do pomiaru aktywności organizmu. Ich możliwości pozwalają także wykryć początkowe oznaki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.

Koronawirus  jest szczególnie niebezpieczny ze względu na powolny rozwój w ciele zarażonego. Chora osoba, może przez długi czas nie być świadoma, że jest zakażona, a tym samym przenosić wirusa na inne osoby. W rozwiązaniu tego problemu może pomóc pierścień firmy Oura.

Reklama

Gadżet ten istnieje na rynku już od pewnego czasu i jest ceniony przez wiele osób. Z jego zalet korzysta m.in. książę Harry, który otrzymał urządzenie w prezencie od swojej żony, księżnej Meghan. Pierścień potrafi na bieżąco mierzyć parametry życiowe użytkownika, takie jak tętno, temperatura ciała i spalanie kalorii. Jego możliwości okazują się także bardzo przydatne w przypadku wczesnego wykrycia wirusa.

Przykładem na to niech będzie fiński dyrektor generalny Petri Hollmén, który pewnego razu został poinformowany przez pierścień, że temperatura jego ciała jest o 1 stopień Celsjusza wyższa niż normalnie. Pomimo dobrego samopoczucia udał się on na przeprowadzenie stosownych testów, które wykryły u niego wirusa SARS-CoV-2. Hollmen twierdzi, że gdyby nie urządzenie firmy Oura, nawet nie miałby świadomości swojej choroby.

Informacja ta szybko trafiła do służb medycznych w USA, które zainwestowały w urządzenia i rozdały pierścienie Oura m.in. ratownikom medycznych w San Francisco. Również sama firma zainteresowała się odkryciem i poprosiła 150 000 swoich użytkowników o udostępnienie swoich danych w celu ich przeanalizowania.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: koronawirus | Covid-19 | gadżety | urządzenia mobilne