Medycyna przyszłości

Budka telemedyczna zamiast wizyty u lekarza

Już za kilka lat alternatywą dla tradycyjnych gabinetów lekarskich mogą być niepozorne budki, w których lekarz będzie kontaktował się z pacjentem za pośrednictwem internetu.

Telemedycyna to jedna z najbardziej nowoczesnych form świadczenia usług medycznych. Pozwala ona przełamywać geograficzne bariery, umożliwiając wymianę specjalistycznych informacji, zapewniając tym samym skuteczne leczenie. Podstawą w prawidłowym funkcjonowaniu lekarzy "na odległość" jest wykorzystanie szybkiego połączenia internetowego i kamer rejestrujących obraz w wysokiej rozdzielczości.

HealthSpot to specjalny kiosk telemedyczny, który niebawem pojawi się w mieście Dublin w stanie Ohio. Analitycy przewidują, że w 2025 r. w Stanach Zjednoczonych będzie niedobór aż 130 000 lekarzy. Gabinety telemedyczne, które z czasem mają pojawiać się w wielu amerykańskich miastach, mają odciążyć nadwyrężony system opieki zdrowotnej.

HealthSpot to kapsuła wielkości małego samochodu, w której centralne miejsce zajmuje dotykowy ekran oraz zestaw kamer, pozwalających na przebieg wideokonferencji. W gabinecie telemedycznym nie zabrakło również specjalistycznej aparatury badawczej, takiej jak pulsoksymetr, ciśnieniomierz, dermatoskop, otoskop i stetoskop. Wnętrze kapsuły pokryte jest materiałem przeciwbakteryjnym, a włączające się w momencie braku pacjenta oświetlenie UV służy do sterylizacji.

Twórcy HealthSpot mają nadzieję, że kioski telemedyczne pojawią się nie tylko w pobliżu klinik i szpitali, ale i dużych galerii handlowych, kin czy po prostu na miejskich ulicach.

Reklama


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Medycyna | telemedycyna | lekarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy