Reklama

Nad Holandią widziano dziwne trójkątne światła

Liczni świadkowie donoszą, że na południu Holandii, 2 lutego bieżącego roku widziano dziwne światła na niebie. Zaobserwowano dziwne jasne obłoki i trzy wyraźnie odznaczające się punkty świetlne.


Holenderskie sieci społecznościowe zapełniły się opowieściami o dziwnych światłach, które widziano po zachodzie Słońca. Media prawie natychmiast poinformowały, że to co widzą zaniepokojeni mieszkańcy to nietypowe stratosferyczne chmury NLC, czyli obłoki srebrzyste.

NLC to formacje chmur piętra wysokiego, które ze względu na pułap, po którym się poruszają są w stanie świecić przed i po zachodzie Słońca, odbijając jego światło już zza widnokręgu. Rzeczywiście ostatnio zaobserwowano wiele obłoków NLC, dlatego można powiedzieć, że ten blask jest spowodowany właśnie  tym zjawiskiem.

Reklama

A co z samymi światłami? Prawdopodobnie może to być jakaś dziwaczna forma parhelionów, czyli słońc pobocznych. Są to zjawiska niekiedy towarzyszące obecności silnego światła słonecznego w atmosferze, ale w takich warunkach nikt jeszcze czegoś takiego nie zaobserwował.

Innemedium.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje