Reklama

Axiom zabierze prywatnych pasażerów na ISS

Firma Axiom Space zabierze prywatnych klientów w podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Ile trzeba będzie zapłacić za bilet?

Axiom Space to marka która zajmuje się kosmiczną turystyką. Wygląda na to, że pierwszy ze startów jest bliżej niż się tego spodziewano - przedsiębiorstwo poinformowało bowiem o skompletowaniu załogi, która wyruszy w kierunku ISS. Każda z osób na pokładzie zapłaci po 55 milionów dolarów za podróż. Na ISS poleci czterech mężczyzn.

Reklama

 Wśród załogi znajduje się Michael Lopez-Alegria, były astronauta NASA oraz wiceprezes Axiom Space, Larry Connor, pilot i inwestor, Mark Pathy, specjalista misji oraz inwestor i Eytan Stibbe, inwestor oraz filantrop.

Załoga zebrana przez Axiom Space poleci na ISS przy wykorzystaniu nowej kapsuły Crew Dragon rozwijanej przez firmę SpaceX. Całość zostanie umieszczona na rakiecie Falcon 9, która z powodzeniem powróci na ziemię po starcie.

Obecnie nie wiadomo, kiedy dokładnie odbędzie się sama misja. Można się spodziewać, że dojdzie do niej jeszcze w 2021 roku. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Axiom | Międzynarodowa Stacja Kosmiczna