Reklama

Sygnalizacja świetlna dla uzależnionych od smartfonów

W niemieckim Augsburgu powstała sygnalizacja świetlna umieszczona na chodniku. Wszystko z myślą o osobach uzależnionych od smartfonów.

Odkąd istnieją smartfony, życie pieszych jest bardziej zagrożone. Szczególnie, gdy jesteśmy turystami i staramy się chłonąć nowe miasto w pełni. Wiele osób jest zapatrzonych w smartfony podczas ich używania. Nie chodzi tylko o pisanie SMS-ów czy surfowanie po internecie, ale także korzystanie z nawigacji czy robienie zdjęć.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób uzależnionych od smartfonów, władze Augsburga stawiają na sygnalizację świetlną umieszczoną na chodniku. Jest to pokłosie faktu, że niedawno cichy tramwaj potrącił 2 osoby skupione na treściach wyświetlanych na swoich smartfonach. Na szczęście odnieśli oni tylko lekkie obrażenia. Ale na początku roku w Monachium pod kołami tramwaju zginęła 15-latka, która korzystała ze smartfona i miała na uszach słuchawki.

Od połowy kwietnia chodnikowa sygnalizacja świetlna działa w pobliżu dwóch przystanków tramwajowych w Augsburgu. Światła migają na czerwono gdy nadjeżdża tramwaj lub gdy niedozwolone jest przejście przez ulicę.

Reklama

- Zdaliśmy sobie sprawę, że normalna sygnalizacja świetlna znajduje się dzisiaj poza zakresem wzroku wielu pieszych. Zdecydowaliśmy zatem zainstalować dodatkowy zestaw świateł. Im więcej będziemy ich mieć, tym więcej osób je zauważy - powiedział Tobias Harms z augsburgskiego urzędu miasta.

Ciekawa inicjatywa w większości podoba się mieszkańcom, którzy wierzą, że dzięki niej będzie mniej wypadków z udziałem pieszych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje