Z Androidem czy z Windowsem? Który Lenovo Yoga Book pasuje do twoich potrzeb

Lenovo Yoga Book to sprzęt niezwykły. Ta hybryda z innowacyjną klawiaturą Halo Keyboard i ogromnym panelem roboczym jest dostępna w dwóch wersjach – z systemem Android 6.0 lub Windows 10 Pro. Która lepiej pasuje do twoich potrzeb?

Lenovo Yoga Book ma wygląd klasycznego ultrasmukłego laptopa, ale to coś więcej niż kolejne urządzenie hybrydowe. W przeciwieństwie do innych tego typu sprzętów dostępnych na polskim rynku, Yoga Book nie oferuje dotykowego ekranu i demontowalnej fizycznej klawiatury. Zamiast tego mamy dwa ekrany, z których jeden pełni rolę wygodnego panelu roboczego. Może na nim być wyświetlana klawiatura, ale także można po nim pisać i rysować cyfrowym digitizerem. Takie rozwiązanie znacznie poszerza spektrum możliwości użytkownika Yoga Booka.

Reklama

Lenovo Yoga Book jest dostępny w dwóch wersjach - z systemem operacyjnym Android 6.0 i Windows 10 Pro. Mimo wielu elementarnych podobieństw, to urządzenia adresowane do różnych grup odbiorców. Pomożemy wybrać, który najbardziej pasuje do Twoich potrzeb.

Dla kogo Yoga Book z Windowsem?

Z czym większości osób kojarzy się Windows? Oczywiście, z pecetami. Mimo że z interfejsem dotykowym radził sobie już Windows XP, to świat odkrył nową formę komunikacji z komputerem mobilnym dopiero przy okazji Windowsa 8. To właśnie tam wprowadzono kafelkowy interfejs, który znacznie lepiej od zwykłego sprawdza się na ekranach dotykowych. Mimo że dotykowa wersja systemu operacyjnego Microsoftu jest młodsza od Androida, to jest kompatybilna z aplikacjami znanych z desktopowej wersji. To ogromna zaleta, zwłaszcza dla profesjonalistów. Wiele zaawansowanych aplikacji graficznych znajdziemy tylko na Windowsie.

Na pokładzie Yoga Book z Windowsem znajdziemy procesor Intel Atom x5-Z8550, 4 GB pamięci RAM i 64 GB wbudowanej przestrzeni na dane (z możliwością rozszerzenia o kartę microSD do 128 GB). Takie połączenie jest niezwykle energooszczędne - w sam raz by zapewnić bezproblemową pracę na tablecie przez wiele godzin.

Komfort pracy na tablecie z Windowsem jest wyższy, bo obracamy się w znanym nam środowisku, wypełnionym aplikacjami Word, Excel czy PowerPoint. Yoga Book z Windowsem na pokładzie powinny docenić przede wszystkim osoby, które potrzebują integracji tabletu i jednolitości pracy z domowym pecetem. Zadania rozpoczęte na tablecie można swobodnie kończyć na pececie i odwrotnie.

Po Lenovo Yoga Book z Windowsem powinny także sięgnąć osoby, które są często na wyjazdach, a urządzenie mobilne jest wówczas dla nich tym podstawowym. Yoga Book z Windowsem to świetna propozycja dla dziennikarzy lub korespondentów. Choćby takich, którzy często chodzą na konferencje prasowe - mogą robić odręczne notatki dzięki rysikowi Real Pen Stylus z Real Ink, błyskawicznie je obrobić i opublikować na stronie internetowej lub blogu.

Dzięki digitizerowi obsłygującemu aż 2048 punktów nacisku, Yoga Book z Windowsem może być także dobrą propozycją dla osób, które chcą dodawać komentarze do gotowych już materiałów multimedialnych, np. zdjęć czy filmów, a także często sprawdzają różnego rodzaju projekty graficzne, czy materiały do druku.

Dla kogo Yoga Book z Androidem?

Kiedy Microsoft uzbrajał swój system w obsługę dotyku (Windows 8 pojawił się na rynku pod koniec 2012 r.), Android z taką funkcją był już obecny od półtora roku. Nic dziwnego, że obsługa dotyku na Androidzie jest bardziej naturalna, niewymuszona i jakby bardziej oczywista. Gdy widzimy ikony systemu Google’a, pierwszą rzeczą jaką chcemy zrobić to ich dotknąć - nie celować w nie kursorem myszy.

Dlatego właśnie Lenovo Yoga Book z Androidem to dobra propozycja dla użytkowników, którzy chcą przede wszystkim czerpać przyjemność z obcowania z urządzeniem mobilnym i konsumować treści multimedialne. Dzięki odchylanemu o 360 stopni zawiasowi, Yoga Book może być używany na cztery różne sposoby. Można go ustawić jak klasycznego laptopa i korzystać z Halo Keyboard, można w takiej samej pozycji szkicować za pomocą Real Pen Stylus, a  także ustawić w pozycji namiotu (spełnia wtedy funkcję podobne do cyfrowej ramki). No i finalnie, przy maksymalnym wychyleniu o 360 stopni, Yoga Book sprawdzi się także jako klasyczny tablet.

Yoga Book z Androidem nadaje się do tworzenia treści, ale jeszcze lepiej sprawdza się jako urządzenie do multimedialnej rozrywki. Poza dostępem do sklepu Google Play i licznych aplikacji na Androida, ten sprzęt 2w1 oferuje 10,1-calowy ekran Full HD i głośniki Dolby Atmos emitujące realistyczny dźwięk.

To nie wszystko - Lenovo dostosowało Androida w taki sposób, by był jak najbardziej przydatny na Yoga Book. Na tym tablecie można uruchamiać wiele aplikacji jednocześnie, porządkować je, korzystać z paska zadań oraz przeciągać i upuszczać tekst pomiędzy nimi. To powinno wystarczyć dla osób, które nie potrzebują Yoga Book do zaawansowanej pracy (bo mają już podstawowy komputer mobilny), ale chcą czuć się wolne, gdy akurat będą musiały się na takową pracę zdecydować.

Yoga Book - nieskończone możliwości

Zarówno Yoga Book z Windowsem 10 Pro, jak i Yoga Book z Androidem, to urządzenia skrojone na miarę twoich potrzeb. Niezależnie od tego czy potrzebujesz zaawansowanych aplikacji dostępnych tylko na środowisku Microsoftu, czy preferujesz szybkość działania i intuicyjność Androida, Yoga Book może ci to wszystko zapewnić. Podzielcie się z nami komentarzami, który z przedstawionych modeli wybieracie?

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy