Reklama

Rosja zaprezentowała pierwszego drona zwiadowczego z drukarki 3D

Korzystanie z drukarek 3D staje się niemal tak powszechne, jak używanie dronów podczas konfliktów zbrojnych. Nie powinno więc dziwić, że specjaliści łączą druk 3D z produkcją bezzałogowców. Dzięki temu w niezwykle krótkim czasie otrzymują maszyny zdolne do wykonywania różnych misji w powietrzu.

Zaprezentowany podczas wystawy Innoprom-2016 dron zwiadowczy powstał dzięki Zjednoczonej Korporacji Produkcji Instrumentów (UIMC). Jego wydrukowanie zajęło 24 godziny a poskładanie tylko 20 minut. Maszyna waży 4 kilogramy i posiada zasięg operacyjny do 50 kilometrów. Aby była funkcjonalna należało umieścić w niej silnik, którego nie da się wyprodukować dzięki technologii druku przestrzennego.

Dron można wyposażyć w aparat, kamerę i urządzenie komunikacyjne. To właśnie wykorzystanie druku 3D powoduje że taki bezzałogowiec może służyć jako bardzo tanie narzędzie przeznaczone do zwiadu i monitoringu. Oczywiście zastosowań jest znacznie więcej - kilka miesięcy temu powiadomiono, że jeden z modeli samolotów bezzałogowych można przekształcić w drony kamikadze.

Tylkonauka.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dron