IFA 2018: Nowości Fibaro, które zmienią nasze domy

Na targach IFA 2018 polska firma Fibaro zaprezentowała nowe rozwiązania dla inteligentnego domu. Mieliśmy okazję przyjrzeć się im bliżej w Berlinie.

Smart Implant

Najciekawszą nowością Fibaro jest Smart Implant, czyli niewielki moduł mogący tchnąć nowe życie w każdy stary, analogowy sprzęt. Gadżet wielkościowo zbliżony jest do pendrive'a i może zmienić niemal każde urządzenie w intuicyjny, obsługiwany bezprzewodowo, inteligentny sprzęt. Stary gramofon, magnetowid czy piec, dzięki prostemu urządzeniu, może być wartościowym elementem całego systemu Smart Home.

Smart Implant to rozwiązanie przygotowane dla miłośników majsterkowania, sprzętów vintage, ale także dla profesjonalnych instalatorów inteligentnych domów. Głównym jego zadaniem jest ułatwienie zdalnego zarządzania sprzętami, które w swojej pierwotnej formie nie miały takiej funkcji. Jeden moduł może zastąpić dwa fizyczne przyciski a do jednego urządzenia można podłączyć nawet kilka implantów. Dzięki temu, użytkownik będzie mógł sterować wszystkimi funkcjami z poziomu aplikacji Fibaro za pośrednictwem swojego smartfona lub tabletu.

Reklama

Montaż Smart Implant jest prosty, chociaż wymaga pewnej wiedzy technicznej. Każdy, kto nie czuje się na siłach, może skorzystać z pomocy profesjonalnego instalatora. Cena Smart Implant to ok. 170 zł, ale do jego prawidłowego działania niezbędna jest centrala Fibaro.

Syrena

Moduły alarmowe są ważnym elementem każdego systemu bezpieczeństwa. Intruzi o tym wiedzą i starają się je zdemontować lub zniszczyć. Fibaro zaprojektowało specjalny optyczno-akustyczny sygnalizator alarmowy - Syrena. Urządzenie wyposażone jest w szereg zabezpieczeń, które uniemożliwiają neutralizację sygnalizatora. Użytkownik otrzyma informację, jeśli urządzenie zostanie zerwane ze ściany, jego obudowa otwarta i gdy wtłoczona zostanie do niego pianka montażowa, w celu wyciszenia dźwięku syreny. Dodatkowym atutem jest też to, że Syrena posiada dwa niezależne systemy zasilania (zasilacz zewnętrzny i baterie).

Domownicy zostaną poinformowani o niechcianym gościu poprzez dźwięk i/lub poprzez sekwencję świetlną dzięki wbudowanym diodom RGB. Syrena to nie tylko alarm. Może się doskonale sprawdzić jako domowy dzwonek do drzwi. W połączeniu z aplikacją Fibaro będzie stanowić znakomite dopełnienie systemu bezpieczeństwa i przyczyni się do poprawy komfortu użytkowników. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Syrenę można połączyć ze sprzętem innych producentów przewodowych systemów alarmowych, rozbudowując w ten sposób już istniejący w domu system zabezpieczający przed włamaniem.

The Heat Controller HomeKit

Do tej pory głowica termostatyczna The Heat Controller mogła być sterowana za pośrednictwem Home Center poprzez urządzenia z systemem Android i iOS. Po bardzo dobrym przyjęciu przez użytkowników głowicy w wersji Z-Wave, naturalnym krokiem było przygotowanie oferty dedykowanej dla protokołu Apple HomeKit. Teraz również miłośnicy urządzeń Apple mogą sterować inteligentną głowicą. The Heat Controller HomeKit to nowoczesne urządzenie montowane na zawór kaloryfera, pozwalające na inteligentne zarządzanie temperaturą w mieszkaniu. Sprzęt zadebiutował w wersji Z-Wave w listopadzie ubiegłego roku i stał się przełomowym urządzeniem w kategorii inteligentnych systemów grzewczych.

Dzięki zastosowaniu kliku głowic The Heat Controller, w połączeniu z systemem HomeKit, za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na urządzeniu z iOS, użytkownik może ustawić różną temperaturę w każdym z pomieszczeń. Dodatkowym atutem głowicy jest możliwość zaplanowania harmonogramów ogrzewania. W bardzo prosty sposób można włączyć lub wyłączyć np. tryb wakacyjny, który obniży temperaturę, gdy domowników nie będzie dłuższy czas w mieszkaniu. Inną ciekawą funkcją jest tryb automatyczny, który dzięki geolokalizacji, może zwiększyć temperaturę, gdy system zorientuje się, że ruszyliśmy właśnie w drogę powrotną z pracy do domu. The Heat Controller współpracuje także z czujnikami temperatury Fibaro. Dzięki temu pomiar temperatury nie odbywa się przy samym źródle ciepła, ale w miejscu, gdzie faktycznie przebywamy. Dodatkowo, przy zastosowaniu specjalnych czujników door/window, system natychmiast zareaguje zmianą nastawy temperatury, gdy włączone zostanie urządzenie emitujące energię cieplną lub gdy otworzymy okno.

Bezprzewodowa komunikacja oraz intuicyjna obsługa głowicy termostatycznej The Heat Controller pozwala na samodzielną instalację, a dzięki dołączonym do zestawu specjalnym adapterom, pasuje do 98 proc. grzejników dostępnych na rynku. Również konserwacja nie stanowi dla użytkownika problemu. The Heat Controller jest wyposażony w system autoodkamieniania oraz ładowalną baterię z możliwością monitorowania poziomu energii. Jedno ładowanie wystarczy na cały sezon grzewczy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: smarthome | Fibaro
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy