Reklama

Windows XP wciąż umacnia swoją pozycję

Na miesiąc przed oficjalnym zakończeniem wsparcia, 12-letni system operacyjny Microsoftu umacnia swoją pozycję na rynku, zyskując wzrost podobny do Windows 8.1. Użytkownicy nie chcą odpuścić, a gigant z Redmond ma coraz większy problem.

Najnowsze zestawienie popularności systemów operacyjnych firmy Net Application jednoznacznie wskazuje, że Windows XP ma się dobrze i nic nie wskazuje na to, aby użytkownicy chcieli porzucić 12-letnie oprogramowanie. Wręcz przeciwnie, w ostatnim miesiącu znów zyskało ono na popularności. Wzrost wyniósł 0,23 proc., plasując się na poziomie 29,53 proc.

Reklama

Jest to drugie miejsce w rankingu. Na szczycie bez zmian pozostaje Windows 7, posiadając 47,31 proc. udziałów na rynku komputerów. Co ciekawe, niewiele większy wzrost zanotował najnowszy system Microsoftu - Windows 8.1. Jego popularność poszybowała o 0,36 proc., zatrzymując się na poziomie 4,30 proc..

 Microsoft robił, co tylko mógł, aby obniżyć zainteresowanie Windowsem XP. Gigant z Redmond co jakiś czas karmi nas nowymi informacjami, które działają na niekorzyść 12-letniego systemu. Mimo wszystko popularność XP-ka w ostatnim miesiącach rośnie. Czyżby decyzja o zakończeniu wsparcia była podjęta zbyt pochopnie?

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows XP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama