Reklama

Windows 8 RT bez możliwości wyboru przeglądarki

Większość mobilnych systemów operacyjnych pozwala użytkownikowi na wybór ulubionej przeglądarki. Wyjątkiem jest Apple iOS, a pod koniec roku dołączy do niego... Windows 8 RT (wersja Windows 8 powstała z myślą o urządzeniach mobilnych i komputerach PC).

Taką informacją podzieliła się Mozilla, producent popularnego Firefoxa, na swoim blogu. Z wpisu wynika, że jedyną przeglądarką zdolną działać w trybie klasycznego pulpitu (Aero) będzie Internet Explorer. Oznacza to, że nie będziemy w stanie zainstalować Firefoxa, Chrome, Opery, Safari i jakiejkolwiek innej aplikacji do przeglądania internetu. Mozillę poparło Google, które zaniepokojony jest poczynaniami Microsoftu. Jak stwierdzono w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym przez giganta z Mountain View, "ograniczy to wolność użytkownika i innowację". Google wierzy, że innowacja prowadzi do cięższej pracy i konkurencji, na której zyskują klienci.

Reklama

Czyżby Microsoft szedł w ślady Apple i chciał zrobić z Windows RT system hermetyczny? Mamy nadzieję, że nie. Gwoli przypomnienia, Windows 8 RT to specjalna wersja ósmej odsłony okienkowego systemu operacyjnego przygotowana z myślą o urządzeniach wyposażonych w procesory o architekturze ARM. Jego premiera zaplanowana została na koniec bieżącego roku.

Dowiedz się więcej na temat: Windows RT | Windows | tablet | windows 8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje