Reklama

Windows 8 - kilka ciekawych informacji

Nadal nie znamy dokładnej daty premiery Windows 8, ale portal INTERIA.PL podczas konferencji TechED Europe poznała kolejne tajniki tego nowego systemu Microsoft.

O Windows 8 pisaliśmy już kilkakrotnie - przypomnijmy tylko ogólnie, że system ma w założeniu dokonać rewolucji na skalę Windows 95. Głównym ekranem operacyjnym Windows 8 nie będzie pulpit, ale powłoka Metro znana z systemu mobilnego Windows Phone wraz ze swoimi charakterystycznymi Titles. Więcej o tym, co już wiedzieliśmy o Windows 8 można przeczytać w materiale "Windows 8 - jak się sprawuję w praktyce" oraz "Windows 8 - co go różni od poprzedników?".

Reklama

Poniżej natomiast skupmy się na kilku ciekawych faktach:

- Na rynku pojawi się wersja Windows o nazwie Windows To Go - to nic innego jak Windows 8 wgrany na pendrive'a. Wystarczy, że umieścimy go w komputerze i mamy swojego Windowsa. Windows To Go synchronizuje się - poprzez obliczanie w chmurze - z naszym "stacjonarnym" Windowsem, łącznie z wyglądem pulpitu (Microsoft nazywa to mianem User Experience Virtualization). Natomiast jeśli ktoś nagle wyjmie pendrive'a z Windows to Go - system zatrzyma się i mamy 60 sekund na ponowne włożenie przenośnego systemu. Sam pendrive jest chroniony technologią BitLocker.

- Windows 8 będzie posiadał opcje Refresh oraz Reset - coś na modłę rozwiązań znanych z mobilnych systemów operacyjnych. W razie spadu efektywności pracy (co zdarza się regularnie po kilku miesiącach korzystania z komputera), możemy przy pomocy opcji Refresh "odświeżyć" sobie system, co nie ma wpływu na posiadane pliki. Całość trwa 2 do 3 minut. Niewiele dłużej trwa Reset, który reinstaluje system i przywraca go do ustawień fabrycznych. Całość operacji ma być szybka i prosta.

- Windows 8 ma uruchamiać się 40 proc. szybciej niż Windows 7,

- Urządzenia korzystające z Windows 8 RT (wersja dla m.in. tabletów) będą oszczędzać energię między innymi dzięki rozwiązaniu Always on technology, które zużywa mniej energii podczas stanu czuwania i podczas wybudzania urządzenia ze stanu czuwania.

- Windows 8 umożliwia stremowanie materiałów wideo do Xboksa 360 lub urządzeń wykorzystujących technologię DLNA.

Microsoft określa Windows 8 jako system "szybki i płynny" oraz "zawsze połączony i pełny życia".

O tym, jak sprawuje się Windows 8 na komputerze można przekonać się samemu, pobierając Windows 8 Release Preview (do pobrania TUTAJ), z którego można korzystać do stycznia 2013.

My natomiast w najbliższych dniach przygotujemy materiał wideo pokazujący, jak sprawuje się Windows 8 w wersji dla tabletów.

Wymagania sprzętowe Windows 8 Release Preview:

- Procesor 1 GHz,

- RAM: 1GB (32-bit) lub 2 GB (64-bit),

- Ilość miejsca zajmowanego na HDD: 16 GB (32-bit) lub 20 GB (64-bit),

- Karta graficzna współpracująca z DirectX 9.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows | Microsoft Surface | windows 8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje