Windows 7 - co z dalszym wsparciem dla systemu?

Microsoft zaczął informować użytkowników Windows 7, że po 13 stycznia 2015 roku skończy się pełne wsparcie (tak zwane wsparcie podstawowe) dla tego systemu. Co to oznacza i czy są powody do niepokoju?

Po tym, jak do niektórych dotarła informacja o "zakończeniu wsparcia" dla Windows 7 już za pół roku, w internecie wybuchła burza. O co dokładnie chodzi? Microsoft planuje w styczniu 2015 roku skończyć z aktualizacjami dotyczącymi wyglądu systemu, a użytkownicy nie będą mogli po tej dacie zgłaszać jakichkolwiek roszczeń gwarancyjnych. Nadal kontynuowane będą aktualizacje dotyczące bezpieczeństwa (łatki) i najważniejszych funkcji systemu. To wsparcie będzie trwało nieprzerwanie  do stycznia 2020 roku - czytamy w serwisie Business Insider. Inaczej mówiąc - do stycznia 2020 roku bez obaw będzie można korzystać z Windows 7.

Warto także pamiętać, że w styczniu 2018 roku podobny proces (koniec pełnych aktualizacji) obejmie także system Windows 8 oraz Windows 8.1. Do tego momentu na rynku na 99 proc. będzie już dostępny system Windows 9.

Windows XP już umarł

Reklama

Przypomnijmy - 8 kwietnia 2014 r. pomoc techniczna dla systemu Windows XP przestała być dostępna. W Polsce z Windows XP korzysta około 23 proc. internautów. Co to oznacza dla jego użytkowników? Co możemy zrobić, jeśli mamy wysłużonego "ikspeka"? Czytaj więcej 


Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje