Reklama

Windows 10 z odświeżonym wyglądem

Microsoft podjął kroki w celu odświeżenia Windows 10. System doczeka się zmian w interfejsie.

Reklama

Microsoft podjął kroki, aby odświeżyć wygląd systemu operacyjnego Windows 10. W wersji beta zauważono nowe ikony systemowe oraz zupełnie nową czcionkę, która w przyszłości zostanie wprowadzona do wspomnianego oprogramowania.

Reklama

Nowe ikony, które zostały dostrzeżone przez użytkowników są oparte na tym, co Microsoft zdecydował się wprowadzić na początku 2021 roku. Zupełnie nowego wyglądu doczekają się takie opcje, jak tryb hibernacji czy dyskietki (!).

Nowa czcionka, która trafi do Windows 10 ma być bardziej czytelna w wielu rozmiarach. Posiada ona także ulepszone kontury. Całość ma współgrać z ikonami, które tworzone są w duchu Fluent Design - odchodząc od płaskich oraz mniej kolorowych ikon, które w większości są pozostałością systemów XP, 8 oraz nawet Windows 95.

Obecnie wszystkie nowości są testowane w ramach programu Insider, wraz z użytkownikami korzystającymi z wersji beta systemu Windows 10.; Nie wiadomo, kiedy trafią one do stabilnej wersji.

Bardzo możliwe, że więcej na ten temat dowiemy się podczas zbliżającej się konferencji Microsoftu - Build 2021. Ta odbędzie się w czerwcu bieżącego roku.


 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Windows 10 | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje