Reklama

Windows 10 - aktualizacja, wymagania i premiera

Nowy system Microsoft oficjalnie zadebiutował w 190 państwach, w 111 językach, jako bezpłatne uaktualnienie dla urządzeń funkcjonujących na systemach Windows 7 oraz Windows 8.1, a także nowych komputerach osobistych oraz tabletach.

W  tworzeniu Windows 10 wzięło udział ponad 5 mln użytkowników. Wyjątkowość nowego systemu Microsoft polega również na tym, że jest on dostarczany w modelu usługowym (Windows as a service), dzięki czemu będzie na bieżąco aktualizowany.

Reklama

Mieliśmy już szansę sprawdzić nowy system Microsoftu - tutaj znajdziecie naszą opinię. Z materiału dowiecie się, jak zaktualizować Windows 7 lub Windows 8 do nowszej wersji.

Garść istotnych nowości


Start - przycisk Start oraz pasek zadań umożliwią natychmiastowy dostęp do treści najważniejszych dla użytkownika. Z pewnością będą także stanowiły znajome elementy interfejsu dla użytkowników Windows 7 oraz Windows 8 

Microsoft Edge - całkowicie nowa przeglądarka internetowa, która jest bardziej spersonalizowana, a przy tym elastyczna, wydajna oraz dopasowana do wszystkich urządzeń z Windows 10. Umożliwia użytkownikom szybkie przeglądanie stron internetowych, zaznaczanie interesujących treści, dodawanie komentarzy oraz łatwe dzielenie się takimi notatkami ze znajomymi.

 Integracja z konsolą Xbox - dzięki aplikacji Xbox gracze mogą rejestrować, udostępniać oraz edytować najlepsze momenty z gier za pomocą Game DVR, grać w nowe gry z przyjaciółmi na różnych urządzeniach oraz streamować gry bezpośrednio z konsoli Xbox One na swoje tablety i komputery osobiste z systemem Windows 10.

Dzień premiery

Na start Windows 10 od razu wymaga załatania (zero day patch - w dzisiejszych czasach jest to standard). Oznacza to 1GB więcej na dysku twardym.  Dla wersji 32-bitowej wystarczy procesor 1 GHz, 1 GB pamięci RAM i 16 GB miejsca na dysku. Wersja 64-bitowa potrzebuje 2 GB pamięci RAM oraz 20 GB miejsca na dysku.

Jeśli zdecydujemy się na aktualizację do Windows 10 - mamy 30 dni na powrót do poprzedniej wersji systemu.

Microsoft udostępnił w dniu premiery pliki ISO do pobrania - Windows 10 można pobrać w tym miejscu

Dowiedz się więcej na temat: Windows 10

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje