Reklama

Nadchodzą spore opłaty za aktualizację systemu Windows XP

Microsoft robi co może, aby przekonać wszystkich zwolenników Windowsa XP do przesiadki na nowsze wersje systemu. Wsparcie dla sędziwego OS-u zakończy się w kwietniu 2014 roku i choć po tym terminie aktualizacje w dalszym ciągu będą wychodzić, to trzeba będzie za nie niemało zapłacić.


Reklama

Serwis Computerworld zdobył informację, potwierdzającą dalsze wsparcie dla systemu Windows XP. Nowe aktualizacje w dalszym ciągu będą się pojawiały, głównie z uwagi na klientów biznesowych, w których przypadku przesiadka na nowsze systemy nie zawsze może być prosta. 

Po 8 kwietnia 2014 Microsoft nie zrobi jednak tego za darmo, bowiem za chęć zainstalowania nowej aktualizacji trzeba będzie zapłacić około 200 dol. od każdego komputera. Nie trudno zauważyć, że w takim przypadku bardziej opłacać się będzie przesiadka na system Windows 7 lub nowsze.

Powyższa sytuacja tylko utwierdza w przekonaniu, że Microsoft na siłę próbuje nas przekonać do zmiany przyzwyczajeń. Firmy nie przekonuje również fakt, że XP w dalszym ciągu jest bardziej popularny od Visty i tylko Windows 7 cieszy się większym zainteresowaniem.


Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Windows XP | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje