Mobilne biuro na USB - mOffice.ux.pl

Bycie mobilnym nabiera zupełnie nowego znaczenia. Testujemy przenośne biuro mOffice.ux.pl, które ma być swoistego rodzaju alternatywą dla laptopów.

Coraz więcej Polaków marzy o własnym notebooku. Część ludzi dlatego, że mobilny komputer jest im potrzebny do pracy, część ze względu na modę. Druga grupa raczej nie zainteresuje się opisywanym tutaj produktem - dla pierwszej natomiast może to być nie lada ciekawostka.

Reklama

Otóż spróbujmy sobie wyobrazić mobilny tryb pracy bez notebooka. Czy jest to możliwe? Jak się okazuje - "Polak potrafi".

Gliwicka firma Ux Systems, która znana jest przede wszystkim z lokalizacji pakietu biurowego OpenOffice, przygotowała niecodzienny produkt - elektroniczne biuro mieszczące się w dłoni, czyli mOffice.ux.pl, pierwsze tego typu rozwiązanie na naszym rodzimym rynku.

Produkt gliwickiej firmy to nic innego jak pendrive na którym znajdziemy dziesięć aplikacji. Wystarczy włożyć mOffice do portu USB i voila! Możemy od razu korzystać z zmieszczonych na nim danych. Takie rozwiązanie ma nam zapewnić dostęp do najważniejszych programów niezależnie od miejsca, w którym właśnie się znajdujemy. Zawsze będziemy mieli przy sobie potrzebne aplikacje oraz nośnik, na którym można je zapisać. Oczywiście pod warunkiem, że komputer w kafejce lub hotelu ma udostępniony do użytku osób trzecich port USB.

Zanim jednak przejdę do dalszego testu, muszę napisać, że mOffice sprawdzam dokładnie w takich warunkach, w jakich powinno się go używać - nie na swoim komputerze. Dzięki "uprzejmości" pewnemu z polskich operatorów oraz jego usłudze internetowej (bez nazw, ale łatwo się domyślić o kim mowa - przyp. autora), musiałem skorzystać z innego niż mój własny komputer, udając się do kafejki internetowej. Nie mogłem wymarzyć sobie lepszej sytuacji, aby po raz pierwszy sprawdzić mOffice.

"Włóż i już"

Takim hasłem reklamuje się Ux Systems. Jakkolwiekby to nie brzmiało - jest to prawda. Wystarczy włożyć pendrive do portu, urządzenie zostanie potraktowane jako dysk wymienny, a my spokojnie możemy uruchomić mOffice. Użytkownik ma do wyboru następujące programy w wersji OpenOffice.ux.pl:- edytor tekstu - Writer,

- arkusz kalkulacyjny - Calc,

- baza danych - Base,

- program graficzny - Draw,

- aplikacja do tworzenia prezentacji - Impress,

- edytor równań matematycznych - Math.

Do tego dochodzi jeszcze Firefox (chyba nie trzeba tłumaczyć - przeglądarka), Thunderbird (program do obsługi poczty), Sunbird (organizer) oraz Miranda IM (komunikator). Opis programów OpenOffice.ux.pl znajdziecie w naszym teście. Przejdźmy natomiast do dalszego omawiania mOffice.

Główne menu programu składa się z dwóch części. Po lewej stronie zobaczymy wszystkie dostępne aplikacje, a po prawej założone przez twórców foldery (Dokumenty, Muzyka, Obrazy, Filmy). Osobną ikoną jest Kopia. Nie zabrakło także ikon: Opcje, Pomoc i Szukaj. Teraz wystarczy wybrać potrzebną nam aplikację i po zatwierdzeniu umowy licencyjnej możemy się nią swobodnie posługiwać.

Dowiedz się więcej na temat: komputer | pendrive | biuro

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje