Reklama

Kafejkowy włamywacz

Japońska policja poinformowała w czwartek o aresztowaniu 43-letniego mężczyzny, podejrzanego o splądrowanie cudzego konta bankowego za pomocą hasła ukradzionego z komputera w kawiarence internetowej. Mężczyzna zainstalował na jednym z komputerów w kawiarence szpiegowski program zwany Keylogger, rejestrujący każde uderzenie w klawiaturę. Zdobycie w ten sposób "tajnych" danych - nazw użytkowników, haseł, kodów dostępu itp. jest dziecinnie proste.

Komputerowy złodziej przez internet przelał z cudzego konta na konto swego wspólnika 360 tysięcy jenów (11,3 tys. złotych). Policja ustaliła też, że w różnych kawiarenkach internetowych mężczyzna podstępnie zdobył dane 85 osób (nazwy użytkowników i hasła), umożliwiające uczestnictwo w aukcjach internetowych. Dane 65 osób odprzedał potem innym przestępcom.

Reklama

Program Keylogger w założeniach miał pomagać firmom w wykrywaniu prób nieautoryzowanego dostępu do poufnych informacji przez pracowników; instalowano go na firmowych komputerach bez wiedzy tych, którzy na nich pracowali. Bardzo szybko okazało się jednak, że stworzono doskonałe narzędzie dla przestępców internetowych.

Dowiedz się więcej na temat: policja | hasło | konta | włamywacz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje