Jak odzyskać utracone dane

Właśnie utraciłeś ważne dane? Nie panikuj - seria programów pomoże ci odzyskać utracone dane z dysku twardego, płyt CD, dyskietek oraz napędów flash.

Utrata ważnych informacji to jedno z największych nieszczęść dla użytkownika komputera. Dam sobie głowę uciąć, że każdy choć raz w swoim życiu usunął ważny plik. Co wtedy czujemy? Złość? Żal ze straconego czasu spędzonego nad przypadkowo skasowanym projektem? Od dziś te zachowania odejdą w zapomnienie.

Reklama

Odzyskiwanie plików z dysków twardych

Dyski twarde z racji swojej pojemności są najpopularniejszymi nośnikami danych. Z pewnością są one też najwytrzymalsze spośród innych przedstawicieli pamięci ROM. To bez nich żaden PC nie jest w stanie wykorzystać w pełni swojej mocy. Cieszą się największym zaufaniem użytkowników także dlatego, że do ich obsługi niewymagane są jakiekolwiek dodatkowe urządzenia.

Przejdźmy do sedna sprawy, czyli przywracania utraconych plików. Do tego celu posłuży nam Drive Rescue w wersji 1.9d. Dlaczego właśnie on? Ponieważ należy do nielicznych programów darmowych w tej dziedzinie, przy czym darmowym wcale nie oznacza gorszym od komercyjnych konkurentów na rynku. Jego dużym plusem jest także przejrzystość. Można mu zarzucić wręcz zbytnie uproszczenie, co w moim odczuciu jest jak najbardziej zaletą. Należy także zaznaczyć, że jego interfejs został spolszczony, choć np. pomoc programu nie jest dostępna w naszym ojczystym języku. Trzeba jednak wyartykułować, że aplikacja nie jest już rozwijana przez autora.

Koło ratunkowe

Instalacja jest banalna, gdyż wymaga jedynie ośmiu uderzeń klawisza Enter. Po jej zakończeniu, na pulpicie pojawia się nowa ikona przedstawiająca koło ratunkowe.

Na dzień dobry program zapyta o język. Jak już wspomniałem z pośród dwudziestu mamy możliwość wybrania języka polskiego. Trochę męczące jest to, że przy każdym uruchomieniu należy ponownie dokonywać wyboru.

Dowiedz się więcej na temat: trial | uszkodzone | dysk | pliki | plik

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje