Reklama

Dziś beta Internet Explorera 9

Na wieczór 15 września zaplanowana jest premiera pierwszej bety Internet Explorer 9.

W obecnych czasach przeglądarka oprócz bezpieczeństwa i szybkości powinna oferować również wygodny interfejs. Jeśli wierzyć materiałom wideo zamieszczonym w sieci, w Internet Explorerze 9 będzie on nietypowy. Producent zdecydował się bowiem na umieszczenie kart na tej samej wysokości co pasek adresu, co może być niewygodne w przypadku korzystania z mniejszych rozdzielczości ekranu.

Reklama

Pierwszy raz od niepamiętnych czasów, Microsoft wziął sobie do serca głosy webmasterów na temat zgodności Internet Explorera ze standardami. W ostatniej udostępnionej wersji Platform Preview, przeglądarka ta osiągała w teście Acid3 wynik 95 punktów na 100 możliwych. Dzięki przykładom zamieszczonym na stronie Microsoftu wiemy również, że może się ona pochwalić dobrą wydajnością. Całkowitą nowością jest obsługa elementów standardu HTML5 oraz silnik JavaScript - Chakra, który zadebiutuje wraz z premierą tej wersji przeglądarki.

Fragment prezentacji Internet Explorer 9:

Co ciekawe, pierwsza beta jest od jakiegoś czasu aktywnie reklamowana na zagranicznych stronach internetowych o tematyce technologicznej, co przy wczesnych wersjach oprogramowania jest bardzo nietypowym podejściem. Może to wprowadzać część użytkowników w błąd - jest duża szansa, że uznają oni betę za wersję ostateczną i w pełni dopracowaną.

Źródło informacji

PC Format

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: internet explorer | przeglądarka | internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje