Reklama

Czy najnowsza aktualizacja Microsoft Security Essentials uniemożliwia korzystanie z Windows XP?

Windows XP nie jest już wspierany przez Microsoft, jednak producent wciąż dostarcza nowe aktualizacje dla wbudowanych w system usług - między innymi dla Microsoft Security Essentials, który jest odpowiedzialny za ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Problem w tym, że najnowsza łatka uniemożliwia korzystanie z systemu.

W dniu wczorajszym Microsoft udostępnił aktualizację dla MSE, która wprowadza nową wersję silnika odpowiedzialnego za ochronę antimalware. Niestety łatka wyrządziła więcej szkód, niż przyniosła pożytku. Użytkownicy Windows XP skarżą się na powolne działanie systemu oraz częste zawieszenia. W najbardziej drastycznych przypadkach Windows XP całkowicie odmawia posłuszeństwa.

Microsoft radzi, aby wyłączyć aktywną ochronę antywirusową, co rozwiąże problem. W takim przypadku system pozostanie jednak niezabezpieczony przed złośliwym oprogramowaniem. Niektórzy użytkownicy ze względu na powolne działanie nie mogą się nawet dostać do odpowiedniego okna z ustawieniami.

Reklama

Błąd w najnowszej aktualizacji MSE to prawdopodobnie czysty przypadek. Niestety w związku z niedawnym zakończeniem wsparcia Windows XP, nie wygląda to zbyt dobrze.

Od 8 kwietnia 2014 r. pomoc techniczna dla systemu Windows XP przestaje być dostępna. W Polsce z Windows XP korzysta około 23 proc. internautów. Co to oznacza dla jego użytkowników? Co możemy zrobić, jeśli mamy wysłużonego "ikspeka"? Odpowiedź do znalezienia w tym rozbudowanym materiale

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje