Reklama

Chrome 55 z opcją pobrania strony internetowej

Najnowsze wersja przeglądarki Chrome dla systemu Windows i Androida będzie zawierała funkcję pobrania całej strony internetowej, łącznie z plikami graficznymi, materiałami audio i nawet filmikami.

Dla wielu osób opcja pobrania strony internetowej i przeglądania jej offline może wydawać się zabawna, ale nie brakuje użytkowników, którzy chętnie skorzystają z takiego rozwiązania. W menu Chrome pojawi się specjalna ikona umożliwiająca pobranie treści strony.

Co poza tym można spodziewać się w przypadku Chrome 55? Najnowsze wersja przeglądarki Chrome (iteracja 55.) rezygnuje z Flasha na rzecz HTML5. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika? HTML5 (w uproszczeniu - technologia podobna do Flasha) ma być główną platformą obsługiwaną przez Chrome. Oznacza to, że jeśli wejdziemy na stronę wspierającą HTML5, Chrome od razu skorzysta z tego rozwiązania. Co jeśli strona WWW wykorzystuje jedynie Flasha? Chrome zapyta nas, czy zgadzamy się na jego uruchomienie. Ten proceder nie obejmie jednak kilku popularnych adresów, w tym między innymi Youtube.com, Facebook.com, Yahoo.com, Twitch.tv czy Amazon.com. Google wychodzi z założenia, że te adresy są w 100 proc. bezpieczne.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: chrome

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje