Reklama

System Android - garść istotnych porad i wskazówek

5. Włącz funkcję "znajdź moje urządzenie"

Zgubienie lub kradzież telefonu nie należą do rzadkich rzeczy. Na szczęście system Android umożliwia zlokalizowanie naszego urządzenia.

Reklama

W zależności od tego jaki telefon posiadamy, powinniśmy się zalogować się do odpowiedniej aplikacji przez przeglądarkę komputera. Oczywiście, żeby funkcja ta była możliwa, musimy odpowiednio wcześnie przygotować się na taką okoliczność: uruchomić odpowiednią opcję w smartfonie, a także na stałe włączyć w nim GPS-a.

Po zalogowaniu się możemy spróbować namierzyć nasz telefon. Jego położenie (jeśli jest włączony), powinno pokazać się na mapie. Dokładność namierzenia jest bardzo duża - margines błędu to zazwyczaj około 100-150 metrów, co oznacza, że nie powinniśmy mieć dużego problemu z namierzeniem złodzieja.

6. Pamiętaj o aktualizacjach

Na sam koniec pozostawaliśmy pewną oczywistość. Warto pamiętać, że firma Google wciąż pracuje nad tym, by usprawnić i rozszerzać możliwości systemu Android. Aktualizowanie oprogramowania wiąże się nie tylko z dostępem do nowych funkcji i możliwości urządzenia, ale przede wszystkim wpływa na jego bezpieczeństwo. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Android | smartfony | porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje