Reklama

System Android - garść istotnych porad i wskazówek

3. Pamiętaj o widżetach

Użytkownicy Androida mają możliwość dodawania tzw. widżetów do ekranu głównego. Są to graficzne nośniki informacji, którą łączą w sobie proste oraz złożone funkcje danej aplikacji.

Reklama

Androidowe widżety możemy umieścić na naszych ekranach telefonów. W zależności od modelu z jakiego korzystamy, segregowanie widżetów może wyglądać inaczej. Najczęściej jednak jest to dosyć proste.

Wszystko co musimy zrobić, to po prostu nacisnąć i przytrzymać ekran główny, a następnie wybrać interesującą nakładkę. Nowe telefony posiadają prawdziwe zatrzęsienie widżetów, z których bez wątpienia odnajdziemy te nie tylko upraszczające pracę na telefonie, ale także przyspieszające jego obsługę.


4. Zainstaluj program antywirusowy

System Android jest znacznie bardziej otwarty niż jego bezpośredni konkurent firmy Apple. Fakt, że przypomina on bardziej desktopowe systemy komputerowe, czyni go bardziej podatnym na ataki złośliwego oprogramowania. Choć firma Google ma wbudowane wiele silnych zabezpieczeń, wciąż warto zainstalować zewnętrzny program antywirusowy renomowanej marki.

Wśród najczęściej wybieranych programów zabezpieczających są m.in. Bitdefender, Kaspersky Security Cloud, McAfee AntiVirus czy słynny Norton 360 Deluxe. Większość z wymienionych systemów, jest także dostępnych na komputerach stacjonarnych.

Dowiedz się więcej na temat: Android | smartfony | porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje