Reklama

Pięć najczęstszych przyczyn uszkodzeń smartfonów

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona. Telefony stały się naszym osobistym centrum dowodzenia i zarazem asystentem, który służy do komunikacji, pracy i rozrywki. Uszkodzenie smartfona oznacza konieczność rozstania się z nim na kilka dni, a nierzadko także pokaźny wydatek. Oto pięć najczęstszych przyczyn uszkodzeń smartfonów. W jaki sposób ich uniknąć?

Uszkodzone gniazdo ładowania

Reklama

Kolejne miejsce na naszej liście zajmuje uszkodzone gniazdo ładowania. To uszkodzenie mechaniczne, w odróżnieniu od upadku, następuje na skutek zmęczenia materiału. W pewnym momencie użytkownik orientuje się, że wtyczka ładowarki dość luźno porusza się w gnieździe i nie zawsze z łatwością udaje się naładować baterię. Wówczas jest już za późno. To tylko kwestia czasu, aż smartfon przestanie się ładować i konieczna będzie naprawa.

Aby uniknąć tego problemu, należy bardzo delikatnie obchodzić się z wtyczką i gniazdkiem. Niepożądane są wszelkie energiczne ruchy i nagłe szarpnięcia. Współczesne smartfony ładują się zaledwie godzinę, więc warto w tym czasie zająć się innymi czynnościami.

Uszkodzenia mechaniczne spowodowane upadkiem

Upadki bywają bardzo bolesne - w przypadku smartfonów przede wszystkim dla naszych portfeli. Niektóre modele telefonów są niezwykle delikatne. Czasy pancernych "cegieł", które były w stanie wytrzymać w najlepszej kondycji niejedno zderzenie z ziemią dawno minęły. Dziś szczególnie wrażliwy jest wyświetlacz - wystarczy jeden upadek, aby niezbędna okazała się jego wymiana.

Jak do tego nie dopuścić? Najlepiej bezpiecznie założyć, że prędzej czy później urządzenie wyślizgnie się użytkownikowi z dłoni i zawczasu zabezpieczyć je odpowiednim etui bądź szkiełkiem ochronnym.

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych Kliknij!

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Źródło informacji

Efectownia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje