Reklama

Jak znaleźć dobry serwis iPhone'a?

iPhone nie chce się włączyć? Nie reaguje na dotyk? To tylko dwa z kilku problemów, jakie możemy mieć podczas korzystania z telefonu Apple. Gdzie można naprawić popsutego iPhone'a? Odpowiedź nie jest taka prosta.

Reklama

iPhone to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli smartfonów na rynku. Zasłynął z solidności, szybkości działania, dobrych materiałów. Jednak jak każde urządzenie, które jest eksploatowane na co dzień, mogą się mu przydarzyć różne przygody. Takie jak choćby uszkodzenie baterii, albo bliskie spotkanie z podłogą i w konsekwencji rozbicie wyświetlacza. Czasem zdarza się też, że zapomnimy hasła blokującego, albo uszkodzeniu ulegnie oprogramowanie. Wtedy, by postawić sprzęt na nogi, musimy znaleźć dobry serwis iPhone. Ludzie na całym świecie każdego roku wydają ogromne kwoty na naprawę telefonów.

Reklama

Zanim oddasz iPhone do naprawy, powinieneś dokładnie się zastanowić, dokąd się wybierzesz. Nie wszyscy dostawcy są równi, a zła decyzja spowoduje utratę gwarancji. Branża naprawy telefonów z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Na całym świecie otwierają się nieautoryzowane serwisy, które wykonują świetną pracę sprzedając swoje usługi społeczności. Możliwe, że taki serwis znajduje się w Twojej okolicy. Inną opcją jest znalezienie autoryzowanego serwisu Apple. Czy warto?

Autoryzowana sieć Apple

Autoryzowany serwis Apple to firma, która została dokładnie sprawdzona i zatwierdzona przez Apple. Są upoważnieni do legalnego serwisowania produktów tej firmy, zgodnie ze wszystkimi gwarancjami i standardami. Apple ma bardzo surowe wymagania, aby zostać ich serwisem naprawczym. Wszystkie części muszą pochodzić z ich oryginalnej fabryki.

Jeśli Twój iPhone został uszkodzony, pierwszą rzeczą którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest gwarancja Apple. Należy pamiętać, że zgodnie z gwarancją na produkt każda usługa lub naprawa iPhone’a wykonana przez nieautoryzowanego technika spowoduje wygaśnięcie gwarancji. Dzięki temu naprawa, jeżeli oczywiście uszkodzenie nie powstało z naszej winy, będzie bezpłatna. Oznacza to jednak, że nie będziemy mogli liczyć na darmową wymianę szybki wyświetlacza, jeżeli urządzenie upadło nam na podłogę z powodu nieostrożności.

Jednak uszkodzenie oprogramowania lub baterii jak najbardziej będzie objęte gwarancją. Jak znaleźć autoryzowany serwis iPhone? Najprościej sprawdzić w Internecie, ale możemy też posiłkować się oficjalną aplikacją od Apple, dostępną na smartfonach. Pamiętajmy, by mając gwarancję nie oddawać urządzenia do innych serwisów niż autoryzowane (nawet jeśli jakieś uszkodzenie powstało z naszej winy). W innym przypadku utracimy resztę okresu gwarancyjnego.

Ogólnodostępne serwisy GSM

Nieautoryzowane zakłady naprawcze tworzą własne standardy, których należy przestrzegać. Jak wysokie są? Tego nikt tak naprawdę nie wie.

Jeśli zabierzesz iPhone’a do nieautoryzowanego serwisu, nie masz gwarancji, że użyje on certyfikowanych, autentycznych części zamiennych Apple. Tylko ASP mogą to obiecać. Nie ma sensu ryzykować ogólnego stanu zdrowia iPhone’a bez żadnych gwarancji, udając się do przypadkowej stacji naprawczej. Jeśli zależy nam na dobrym serwisowaniu - zawsze warto dowiedzieć się na jakich częściach przeprowadzana będzie naprawa.

Dodatkowo, ekran dotykowy iPhone’a jest bardzo złożony i czuły. Po wymianie ekranu należy go ponownie skalibrować do standardów Apple. Tylko autoryzowane serwisy mają taką możliwość. Statystycznie kalibracja kończy się niepowodzeniem w 5-10% przypadków. Jeśli Twój ekran został wymieniony i skalibrowany przez profesjonalnego technika Apple w autoryzowanym serwisie i kalibracja się nie powiedzie, otrzymasz nowy iPhone bez żadnych kosztów. Nieautoryzowani dostawcy usług nie mogą zapewnić takiego poziomu ochrony.

Źródło informacji

Efectownia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje