Reklama

Jak wykorzystać stary telefon z Androidem

Zmieniłeś swój stary telefon na nowszy i nie masz pomysłu, co zrobić z zalegającym urządzeniem? Zawsze możesz przemienić go w kilka przydatnych urządzeń.

Reklama

W dobie coraz lepszych ofert u operatorów nie jest niczym dziwnym, częste zmienianie telefonów. Choć niektóre wymienione urządzenia można spokojnie sprzedać jako używane, tak w przypadku starszych modeli, istnieje niewielka szansa na sensowny zarobek. Na szczęście zamiast wyrzucać przestarzałe telefony, możemy w łatwy sposób przemienić je na np. uniwersalnego pilota, a nawet mysz komputerową. Jak to zrobić?

Reklama

Najczęściej w takich przypadkach będziemy potrzebować stosownego oprogramowania. Mowa tu o aplikacjach, dostępnych w sklepie Google Play, które pozwalają przejść przez proces konfiguracji i dostosowania smartfona do nowych celów.

Smartfon jako uniwersalny pilot

W przypadku, gdy z naszego smartfona chcemy uczynić uniwersalnego pilota, najlepszy może okazać się program iRule. Za jego pomocą w łatwy sposób sparujemy nasz telefon z konsolami, odtwarzaczami, telewizorami, a nawet inteligentnymi żarówkami. Wszystkimi urządzeniami będziemy mogli sterować za pomocą jednego sprzętu, bez potrzeby wiecznego żonglowania odpowiednimi pilotami. 

Smartfon jako mysz komputerowa

Smartfon może także posłużyć jako całkiem sensowny zamiennik myszki komputerowej. Do tego zadania najlepiej będzie skorzystać z możliwości aplikacji Remote Mouse. Po jej uruchomieniu i połączeniu telefonu z komputerem za pośrednictwem sieci Wi-Fi otrzymujemy wygodnego gryzonia. Co ciekawe, tak stworzona "mysz" może nam się przydać również wtedy gdy zapomnimy jej oryginalnego odpowiednika. Telefon przeprogramowany w ten sposób zapewnia niemal te same funkcje i możliwości.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje