Reklama

Jak przygotować telefon do sprzedaży?

Po zmianie smartfona na nowy pojawia się pytanie, co z nim zrobić. Niektórzy oddają stary sprzęt rodzinie czy znajomym, a jeszcze inni go wyrzucają, ale większość osób decyduje się poprzedni telefon po prostu sprzedać. Jak przygotować telefon do sprzedaży, abyśmy byli zadowoleni zarówno my, jak i kupujący? Tłumaczymy!

Reklama

Jak przygotować telefon do sprzedaży? Najważniejsze kroki

Reklama

W pierwszej kolejności warto doprowadzić telefon do porządku do względem wizualnym. Należy wyczyścić go ze wszystkich zabrudzeń, uważając przy tym, aby go nie zalać - jeśli suchą ściereczką nie da się wyczyścić zabrudzeń, należy stosować odpowiednie, bezpieczne dla smartfona preparaty.

Można też pomyśleć nad usunięciem z ekranu małych rys, jeśli się na nim znajdują, ale będzie wymagało to zakupu specjalnego zestawu polerskiego, co wiąże się z dodatkowym kosztem, więc, o ile nie podniesie to znacznie wartości smartfona, jest to strata czasu i pieniędzy.

W przypadku, kiedy na ekranie znajduje się folia ochronna czy szkło i ma ono widoczne zarysowania oraz ogółem nie wygląda zbyt dobrze, a pod spodem ekran jest w świetnej kondycji, warto do sprzedaży (i zdjęć, które umieścimy w jej ofercie) to zabezpieczenie zdjąć, aby smartfon lepiej się prezentował.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przygotować telefon do sprzedaży, następnie zrób kopię zapasową swoich danych. Istnieje wiele aplikacji, zarówno darmowych, jak i płatnych, które to umożliwiają. W zależności od swoich preferencji można wykonać kopię zapasową w chmurze lub zapisać dane offline, na przykład na laptopie czy komputerze osobistym.

W sytuacji, kiedy zakupiliśmy już nowy telefon i chcemy przenieść do niego wszystkie dane ze starego, jest to bardzo proste. Zazwyczaj podczas pierwszej konfiguracji nowy telefon zapyta nas, czy chcemy skopiować na niego dane ze starego.

Wystarczy podążać zgodnie ze wskazówkami na ekranie, aby połączyć ze sobą dwa urządzenia. Można także dokonać tego później. W Ustawieniach smartfona (chociaż zależy to od wersji systemu i nakładki) powinniśmy znaleźć zakładkę “Przenoszenie danych" (może się ona znajdować w sekcji “O telefonie", ale też w innym miejscu).


Po wejściu w nią zostaniemy poproszeni o wpisanie swojego hasła i nadanie aplikacji odpowiednich pozwoleń. Będzie trzeba wybrać, czy jesteśmy nadawcą danych, czy odbiorcą. Na starym smartfonie należy wybrać “Jestem nadawcą", na nowym “Jestem odbiorcą", po postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie.

Jeśli na którymś ze smartfonów nie ma aplikacji Przenoszenie danych, to po wejściu w nią na jednym z nich wystarczy nacisnąć na “Zainstaluje przenoszenie danych" na dole ekranu i wyświetli się kod QR. Po jego zeskanowaniu przez drugie urządzenie będzie można rzeczoną aplikację pobrać.

Kiedy już zapiszemy swoje dane w chmurze czy w innym urządzeniu, można przejść do wyczyszczenia ich ze starego sprzętu.

Źródło informacji

Efectownia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje