Reklama

Zobacz tablet, który pomaga chorym

"Kanapowy" internet to nie jedyne zastosowanie dla tabletów. Let's Chat powstał z myślą o osobach, którym choroba nie pozwala na sprawne komunikowanie się.

Reklama

Tablety to stosunkowo nowa kategoria urządzeń. Wiele osób traktuje je jak wynalazek dla gadżeciarzy, którym przeszkadza laptop grzejący nogi podczas przeglądania internetu na kanapie. Panasonic udowadnia, że tablety mogą mieć bardziej praktyczne zastosowanie.

Reklama

Jeden z oddziałów firmy, Panasonic Healthcare, opracował urządzenie nazwane Let's Chat. Jest to szczególny rodzaj tabletu, zaprojektowany z myślą o osobach, które w wyniku wypadku lub choroby mają problem z mówieniem.

Obsługa Let's Chat jest maksymalnie uproszczona. Aby wydać polecenie, użytkownik wybiera jedną z wcześniej zdefiniowanych fraz, takich jak "Poproszę o wodę". Tablet pokazuje wybrane polecenie na wyświetlaczu lub odtwarza je przy pomocy syntezatora mowy. Producent zapewnia, że urządzenie może zapamiętać do 62 zwrotów.

Tablet posiada funkcję przywoływania personelu szpitala. Może również służyć jako pilot do telewizora. Let's chat jest kompatybilny z większością odbiorników, sprzedawanych w Japonii.

Na razie tablet jest dostępny tylko na rynku japońskim. Pomimo dość prostych funkcji, nie jest to tanie urządzenie. Kosztuje 1 980 dolarów (ok. 5,5 tys. zł).

Maciek Kurek

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: choroby | tablet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje