Reklama

ZEA ujawnia koncept łazika księżycowego

Zjednoczone Emiraty Arabskie pochwaliły się pomysłem na swojego łazika Księżycowego. Region ma dołączyć do Chin, USA oraz Rosji w kontekście eksploracji kosmosu.

Kilka tygodni po udanej, wystrzelonej misji w kierunku Marsa, Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły plan wprowadzenia i skonstruowania własnego łazika księżycowego. Zakładające, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, ZEA mają dołączyć do Stanów Zjednoczonych, Chin oraz Rosji pomyślnie umieszczając swój łazik na Księżycu. Wszystko to w tle planów NASA zakładającym powrót ludzi na Księżyc w 2024 roku.

Reklama

Przyszła misja została ogłoszona na Twitterze przez szejka Mohhameda bin Rashida Al Maktorum z Dubaju. Lądownik miałby badać powierzchnię Księżyca oraz części, które nie zostały jeszcze odkryte przez sprzęty innych państw. Cała konstrukcja ma wylądować na Księżycu w 2024 roku i zbiegnie się z misją Artemis planowaną przez NASA.

Według phys.org, nachodzący łazik będzie oznaczony jako "Rashid" - od imienia szejka, który zapowiedział nową misję ZEA. Zanim łazik ZEA wyląduje na Księżycu, warto obserwować misję sondy na Marsa, która pojawi się na Czerwonej Planecie już na początku przyszłego roku.  

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Zjednoczone Emiraty Arabskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje