Reklama

Zaufanatrzeciastrona: Włamanie do jednego z polskich banków

Według informacji, jakie dotarły do serwisu zajmującego się tematyką bezpieczeństwa w internecie, Zaufanatrzeciastrona.pl, włamano się do jednego z polskich banków i skradziono dane oraz hasła klientów. Nie wiemy, co to za bank. I czy rzeczywiście doszło do takiego włamania.

Cały materiał o tajemniczym włamywaczu, który rzekomo spenetrował zabezpieczenia jednego z banków można znaleźć pod tym linkiem.  Publikacja nie podaje nazwy poszkodowanej instytucji finansowej, a autorzy proszą o nie spekulowanie, który bank mógł paść ofiarą cyberprzestępcy.

Reklama

Cyberprzestępca miał skorzystać z fałszywego skryptu JavaScript, który został umieszczony na serwerze. Dzięki niemu udało się ukraść prawie milion złotych - tak przynajmniej podaje serwis Zaufanatrzeciastrona.

W internecie oczywiście pojawiły się spekulacje co do poszkodowanego banku - na razie nie ma jednak oficjalnego stanowiska rzekomego banku.

Trudno zatem zweryfikować, czy rzeczywiście bank i jego klienci mają się czego obawiać.  Pomimo tego zdecydowaliśmy się umieścić tę informację w naszym serwisie. Zawsze warto być czujnym.

Na co należy uważać?

W tym materiale znajdziecie 7 złotych zasad korzystania z bankowości internetowej i dbania o bezpieczeństwo transakcji internetowych - warto się z nimi zapoznać

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje