Reklama

Zakup ARM przez NVIDIĘ może zostać zablokowany

Rząd Wielkiej Brytanii prawdopodobnie przygotowuje się do interwencji w sprawie zakupu ARM przez firmę NVIDIA. Bardzo możliwe, że sytuacja skończy się zablokowaniem przejęcia.

Jakiś czas temu do sieci przedostała się informacja, iż faktycznie NVIDIA przejęła ARM i zapłaciła za brytyjską firmę ogromne pieniądze. Wygląda jednak na to, że do interwencji w tej sprawie przygotowuje się rząd Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że Brytyjczycy mogliby nawet zablokować całą transakcję. Argumenty związane z przejęciem to między innymi obawa związana z suwerennością kraju oraz jego rozwojem technologicznym. ARM przez lata był niezależną marką, dopóki nie został przejęty przez japońską grupę SoftBank w 2016 roku. ARM jest jednak flagowym "produktem" Brytyjczyków, tak więc nie dziwne, iż całą sytuacją zainteresował się rząd.

Reklama

NVIDIA obiecała po przejęciu utrzymać status quo, jeśli chodzi o model biznesowy ARM. Firma zobowiązała się nawet do przekształcenia Wielkiej Brytanii w główne centrum badań oraz rozwoju sztucznej inteligencji, co może nie tylko pomóc wzmocnić gospodarkę, ale również prestiż samego regionu.

Sprawa póki co pozostaje dynamiczna.  

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania | ARM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje