Reklama

Zainfekowane przez malware kamery sprzedawane na Amazonie

Mike Olsen, bloger i ekspert do spraw bezpieczeństwa ostrzega przed cyberzagrożeniem, z którym spotkał się poszukując na portalu Amazon zewnętrznych kamerek do monitoringu posesji. Znaleziony w serwisie zestaw 6 kamerek wraz z potrzebnym osprzętem, okazał się nie lada „gratką”.

Aby skonfigurować urządzenia, Olsen zalogował się na stronie administratora. Pierwszą rzeczą, na jaką zwrócił uwagę był interface, który nie posiadał standardowych opcji i ustawień. Jako, że były mu one niezbędne, zaczął szukać ich w kodzie html strony. Zamiast tego znalazł ramkę lokalną z podejrzanym linkiem, który postanowił zbadać bliżej. Pierwszą odpowiedzią wyszukiwarki było hasło malware.  

Reklama

Prawdopodobnie wielu użytkowników nawet nie zwróciło na to uwagi. Sprzedający posiada świetne statystyki, a jego produkt jest bardzo dobrą ofertą. Specjaliści Bitdefender informują, że zawsze należy uważać na to, co kupujemy w internecie. Powyższy przykład pokazuje, jak bardzo zmotywowani są cyberprzestępcy, aby zainfekować nasze urządzenia. Nie posiadając antywirusa zapewniającego aktywną ochronę, narażamy się na skutki działania złośliwego oprogramowania.


INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Amazon | złośliwe oprogramowanie | malware

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje