Reklama

Zabezpiecz komputer przed szpiegowaniem i telefon przed podsłuchem

7 lutego weszła w w życie nowelizacja Ustawy o policji, przez niektórych nazywana "ustawą inwigilacyjną". Niezależnie od tego, w jakim stopniu zostanie ona wyegzekwowana, przygotowaliśmy klika porad umożliwiających zachowanie prywatności. Jak anonimowo korzystać z internetu? Jak szyfrować dane na naszym dysku? Jak bronić się przed podsłuchiwaniem rozmów telefonicznych? Jak nie pozwolić, aby przeczytano nasze SMS-y? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

Sieć VPN

Reklama

Warto pomyśleć o skorzystaniu z Virtual Private Network. Co to takiego? VPN to "wirtualny tunel", dzięki któremu tworzymy "osobną" sieć w ramach naszego połączenie. VPN zapewnia anonimowość podczas przeglądania stron WWW, ściągania plików za pośrednictwem serwisów P2P, oglądania filmów strumieniowanych przez internet czy korzystania z poczty e-mailowej.

Dodatkowo pozwala także obejść blokady regionalne i dostać się do niektórych, niedostępnych dotąd serwisów internetowych.  Poradnik traktujący między innymi o tym, jak łączyć się z serwerami VPN, jak przygotować router czy przypisać adres IP, można znaleźć w tym materiale przygotowanym przez kolegów z "PC Format".

Dowiedz się więcej na temat: vpn | spyware

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje