Reklama

YouTube otrzymał usprawnienia w interfejsie - niektórym nie przypadną do gustu

Popularna platforma wideo wprowadziła zmiany w responsywności paska odtwarzania. Od teraz koniec z przypadkowym przewinięciem filmu.

Funkcja przeskakiwania na dany fragment filmu poprzez kliknięcie w odpowiednie miejsce na pasku odtwarzania jest zapewne znana wszystkim fanom platformy YouTube. Jak się jednak okazuje, możliwość ta wiązała się z wieloma problemami dotyczącymi przypadkowych przewinięć w trakcie zmiany trybu wyświetlania filmu - np. na okno pełnoekranowe.

Firma Google uznała, że to spory błąd i postanowiła rozwiązać ten problem. Na tę chwilę aby przesunąć pasek postępu, użytkownik musi przytrzymać palec we wskazanym miejscu, przez dłuższy czas. Sposób ten był już dostępny wcześniej na urządzeniach działających pod systemem iOS. Obecnie obowiązuje także na Androidzie.

Reklama

To kolejne "ciche" zmiany w serwisie po niedawnej aktualizacji formy wyświetlania reklam i sposobu w jaki twórcy mogą na nich zarabiać.

Warto przy okazji wspomnieć, że YouTube  chce rzucić wyzwanie Amazonowi, tworząc zupełnie nową platformę zakupową. Takie rozwiązanie mogłoby umożliwić twórcom treści, stały podgląd na dane sprzedażowe w swoich filmach.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: youtube

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje